M. Garucko nuotr.

Trečią kartą įveikė „Nevėžį“

Šiandien Kėdainiuose LKL čempionato rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ žaidė su vietos „Nevėžiu“. Šį susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 97:80 (20:25, 19:21, 26:16, 32:18).

Rungtynes panevėžiečiai pradėjo tokios sudėties: J. Wilsonas, P. Valinskas, S. Kulvietis, D. Tarolis ir M. Kupšas. Dėl traumų svečiams negalėjo padėti keli traumuoti krepšininkai, o šioms rungtynėms panevėžiečiai registravo tik 9 žaidėjus.

Šiame sezone komandos susitiko jau trečiąjį kartą. Iki šiol abejas rungtynes užtikrintai buvo laimėjęs „Lietkabelis“ – Panevėžyje 87:66, o Kėdainiuose – 83:68.

Susitikimą Kėdainiuose sėkmingiau pradėjo „Lietkabelio“ krepšininkai, kurie sužaidus dvi minutes pirmavo rezultatu 4:0. Įpusėjus pirmajam susitikimo ketvirčiui panevėžiečiai pirmavo 6 taškų persvara – 14:8. Mačo pradžioje svečiai dažniausiai taškus rinko iš arti. Šeimininkams pavyko kelis kartus apsiginti nuo svečių atakų, patiems sėkmingai užpulti ir rezultatas tapo lygus 14:14. „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas iškart paprašė minutės pertraukėlės. Nepaisant to, „Nevėžis“ pirmą kartą šiame mače išsiveržė į priekį – 15:14. Pirmojo kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė šeimininkai, kurie pirmavo 5 taškų skirtumu – 25:20.

Antrąjį mačo ketvirtį šeimininkai pradėjo labai sėkmingai ir jau po dviejų minučių pirmavo dviženkle persvara 32:22. „Lietkabelio“ trenerių štabas dar kartą paprašė minutės pertraukėlės, kurios metu bandė subalansuoti išsiderinusį žaidimą. Tai pavyko padaryti. Po įspūdingo D. Tarolio dėjimo iš viršaus panevėžiečiai atsiliko jau tik 3 taškais – 34:37. Dabar jau „Nevėžio“ strategas Darius Dimavičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Poilsio komandos išėjo šeimininkams pirmaujant 7 taškais – 46:39.

Pačioje antrosios rungtynių pusės pradžioje abi komandos pasikeitė tiksliais metimais. Trečiojo kėlinio pradžioje panevėžiečiai naudojo zoninę gynybą, kas davė vaisių. Šeimininkai kiek sutriko, nepataikė kelis kartus iš toli. „Lietkabelis“ vėl priartėjo prie „Nevėžio“ 45:48. Įpusėjus trečiajam susitikimo ketvirčiui vis dar priekyje buvo „Nevėžio“ krepšininkai 55:51. J. Wilsonas pataikė iš toli, D. Tarolis iš artimo nuotolio pelnė du taškus ir „Lietkabelis“ vėl buvo priekyje 56:55. Sėkmingai sužaidę ketvirčio pabaigą panevėžiečiai po trijų kėlinių pirmavo rezultatu 65:62.

Ketvirtajame kėlinyje geriaus sekėsi panevėžiečiams, kurie laimėjo rungtynes rezultatu 97:80.

„Lietkabelis“: J. Wilsonas 20, D. Tarolis 18, M. Kupšas 17, S. Kulvietis 15, P. Valinskas 13, I. Ioregbu 8, Ž. Dimecas 6.

Šį sekmadienį, kovo 3 dieną, „Lietkabelis“ namuose susitiks su Utenos „Juventus“. Rungtynės „Cido“ arenoje prasidės 18 valandą 15 minučių.