Darbo inspekcijos išvados skelbia, kad Panevėžio autobusų parko teritorijoje kasant tranšėją žemių nuošliauža darbininkus užgriuvo, nes nebuvo pasirūpinta darbų sauga. (T. Šiaudinio nuotr.)

Tragedijos darbe užminė mįsles

Tragedijos darbe užminė mįsles

Valstybinę darbo inspekcijai (VDI) teko nelengva užduotis. Šiai tarnybai teks išsiaiškinti Panevėžyje traumą patyrusio pastatų griovėjo bei mirtinai miške sužaloto kupiškėno nelaimių aplinkybes.

Pastarasis įvykis vis dar mįslingas ir darbo inspektoriams, ir policijos pareigūnams – nežinoma nei nelaimėlio tapatybė, nei jo galimi darbdaviai.

VDI Panevėžio skyriaus vedėjo Rimanto Trotos teigimu, įtariama, kad miręs vyras miške dirbo nelegaliai: pjovė medžius ar padėjo ruoštis tokiems darbams.

„Įvykį tiria mūsų inspektorius. Bandysime rasti nelaimės vietą ir buvusius mirusiojo darbdavius. Įtariame vieną įmone, bet kol galutinių išvadų nėra“, – „Sekundei“ sakė vedėjas.

Tą pačią dieną VDI darbuotojų pagalbos prireikė ir tiriant nelaimingą įvykį Panevėžyje, Kranto gatvėje. Čia mažajai bendrijai „Pastatų griovimas“ griaunant blokelių sieną, ši užgriuvo ant vieno iš darbuotojų.

„Sužalotas žmogus ligoninėje. Aiškinsimės, ar jo trauma yra sunki. Jei sužalojimai – lengvi, tyrimą baigs pati įmonė, jei sunkesni – toliau dirbsime mes“, – teigė R. Trota.

Įvykusi nelaimė, anot jo, galėjo kilti ir dėl paties sužeisto darbuotojo neatsargaus elgesio, ir dėl darbdavių kaltės.

Tai – nebe pirmas atvejis Panevėžyje šiais metais, kai darbo vietoje nukenčia žmogus. Prieš mėnesį ekskavatoriumi kasant tranšėją, Panevėžio autobusų parko teritorijoje žemių nuošliauža užgriuvo statybų darbus vykdžiusios įmonės du darbuotojus. Vienam jų sveikata sutrikdyta nesunkiai, tačiau kolega patyrė sunkių sužalojimų.

VDI jau baigė tirti šį atvejį ir pateikė išvadas, kad darbdaviai nepasirūpino saugiomis darbo sąlygomis – netinkamai buvo sutvirtinta kasama duobė. Dėl šio įvykio ikiteisminį tyrimą atlieka Panevėžio apygardos prokuratūra.

„Jei prokuratūra nutrauks tyrimą, sprendimą dėl nuobaudos priimtume mes“, – teigė VDI Panevėžio skyriaus atstovas.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų