Organizatorių nuotr.

Tradicinis renginys pasižymėjo dalyvių gausa

Tradicinis renginys pasižymėjo dalyvių gausa

Mūsų mieste vyko tradicinės dviračių kroso taurės varžybos. Jau penktą kartą paeiliui vykusiame renginyje dalyvavo beveik 300 dviratininkų iš įvairių Lietuvos miestų, taip pat svečiai iš kaimyninės Latvijos. Šį tradicinį renginį organizavo Panevėžio klubas „Dviračiai“.

Skirtingos grupės

Dviračių mėgėjai buvo suskirstyti į 18 amžiaus grupių, kur savo jėgas išbandė įvairaus amžiaus dviratininkai. Jauniausiam varžybų dalyviui buvo vos dveji metai, o vyriausiajam – per septyniasdešimt. Panevėžio dviračių kroso taurės varžybose buvo parengtos devynių skirtingų nuotolių trasos nuo 0,5 km iki 35 km.

Varžybose startavo mažylių, vaikų, neįgaliųjų ir pagrindinės grupės dviratininkai.

Prieš penkerius metus pirmą kartą surengtose Panevėžio dviračių kroso taurės varžybose dalyvavo tik 80 žmonių. Kasmet dalyvių skaičius augo, o šiemet jis siekė jau beveik 300.

Pagrindinėje Elito grupėje sportininkai įveikė 35 km distanciją. Trumpiausiai trasoje sugaišo (1:19:30.0) ir pirmąją vietą iškovojo panevėžietis Domas Manikas, šiame sezone atstovaujantis klubui „Impuls Racing Team“. Antrąją vietą užėmė Panevėžio klubo „Dviračiai“ narys Augustas Marcinkevičius (1:21:51,0), o trečiąją – uteniškis Irmantas Bartaška (1:30:08,0).

Sėkmingai šiose varžybose pasirodė šeimininkai – Panevėžio klubo „Dviračiai“ nariai, jie pelnė septynias prizines vietas. Vienas šio klubo atstovas tapo nugalėtoju, o kiti iškovojo po tris antrąsias bei trečiąsias vietas.

Gerai Panevėžyje sekėsi ir dvi dešimtis dviratininkų į Panevėžį delegavusiems Latvijos atstovams.

Skirtingose amžiaus grupėse prizines vietas iškovojo šie varžybų dalyviai: Sofija Šaicane, Rusnė Pupelytė, Ieva Alijošaitytė, Tauras Brukštus, Jonas Šatkauskas, Joris Budreckis, Ieva Jureviča, Gytė Pupelytė, Elžbieta Seliavaitė, Edvardas Gedrovicas, Dovydas Činga, Tomas Vinskas, Eglija Čepaitytė, Vigailė Budreckytė, Danielė Nikiforova, Deividas Zelenauskas, Ernestas Šimkus, Gabrielius Usevičius, Deimantė Šiaudkulytė, Barbora Bručaitė, Karina Samokišina, Laurynas Vinskas, Renaldas Keliauskas, Dovydas Šinkevičius, Jurgita Griniūtė, Emilija Šadauskaitė, Gustė Burneikaitė, Evita Bauska, Monika Žilienė, Diana Jureviča, Rytis Taura, Mantas Gritėnas, Aurelijus Dailidonis, Tomas Skunčikas, Artūras Dilys, Mantas Zakarauskas, Ričardas Juršėnas, Linas Vainius, Gediminas Petrauskas, Rasa Galiauskienė, Inga Gedrovica, Vida Burkauskienė, Antanas Brazdžiūnas, Liudas Barkauskas, Žilvinas Kliopmanas, Jonas Dumša.

Kiekvienas trasą įveikęs dviratininkas, nepriklausomai nuo užimtos vietos, gavo po atminimo medalį. Visų amžiaus grupių nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurėmis ir diplomais.

Pasyvios bendruomenės

Panevėžio klubo „Dviračiai“ prezidentas Rimantas Narkūnas teigia, kad Panevėžio bendruomenės, nors apie šias varžybas buvo informuotos iš anksto, buvo pasyvios.

„Šį sykį iki 18 metų dviratininkams nereikėjo mokėti startinio mokesčio, tačiau nedaug kas pasinaudojo. Išskyrus Žemaičių-Aukštaičių bendruomenę, kuri yra mūsų partnerė, kitos buvo labai pasyvios. Iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos atvyko daugiau vaikų nei iš Panevėžio bendruomenių. Šį kartą Panevėžio rajonas dalyvių skaičiumi buvo žymiai aktyvesnis nei miestas. Keista kartais girdėti, kad neva mūsų mieste per mažai renginių vaikams, nėra tinkamo užimtumo. Jeigu iš 17 Panevėžio bendruomenių būtų atvykę bent po dešimt vaikų, jų būtų jau 170, o dabar pastebėjau tik vieną kitą. Tai buvo graži šventė, dalyvavo šeimos su mažais vaikais, senjorai, neįgalieji, bet, vietos bendruomenės ja mažai pasinaudojo“, – „Sekundei“ sakė R. Narkūnas.

Dirba entuziastai

Šiuo metu Panevėžio klube „Dviračiai“ nėra nė vieno etatinio darbuotojo, o darbuojasi dideli šios sporto šakos entuziastai. Visi klubo nariai savanoriauja. Klubo vadovas teigia, kad būtų labai reikalingas vadybininko etatas, nes darbo labai daug – nuo projektų rašymo iki renginių organizavimo. Ateityje tikimasi turėti bent vieną trenerį, kuris galėtų treniruoti vaikus. Pasak R. Narkūno, jeigu klubo metinis biudžetas siektų 50 tūkstančių eurų, tuomet Panevėžio „Dviračiai“ drąsiai galėtų pretenduoti į pačias aukščiausias vietas įvairiose varžybose, o klubo garbę gintų pajėgiausi šalies dviratininkai. Be to, tada ir klubo nariams nereikėtų varžybose mokėti startinio mokesčio ir leisti savo pinigų kelionėms į varžybas.

R. Narkūnas tikisi, kad panevėžiečiai ateityje turės galimybę treniruotis ir varžytis BMX dviračių trasoje, kuri jau numatyta rengti J. Biliūno gatvėje. Tuomet dviratininkai galėtų važiuoti treku, plentu ir BMX trasa.

Kalnų maratonas

Liepos 27 dieną Panevėžio rajone, Naujamiestyje, vyks Lietuvos kalnų dviračių maratonas, kurį organizuoja Panevėžio klubas „Dviračiai“. Šį renginį „Dviračiai“ organizuoja pirmą kartą. Organizatoriai tikisi sulaukti ne mažiau nei 500 dalyvių iš visos Lietuvos ir kaimyninių šalių. Čia labai įdomi trasa, todėl dviratininkams ji turėtų patikti. Varžybų vietoje bus sumontuotas didelis ekranas, kuriame žiūrovai galės matyti trasoje važiuojančius dviratininkus. Be to, vyks tiesioginė transliacija internetu, žiūrovų ir dalyvių lauks daug naujovių.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų