„Tour de France“ dalyvaujantis I. Konovalovas: „Įsivažiuojam į pragaro ritmą“

„Tour de France“ dalyvaujantis I. Konovalovas: „Įsivažiuojam į pragaro ritmą“

104-ųjų garsiausių pasaulyje dviračių lenktynių „Tour de France“ (UCI „World Tour“ kategorija) septintame etape penktadienį panevėžiečio Ignato Konovalovo komandos draugas Arnaud Demare’as (FDJ) po finišo sprinto užėmė 11-ą vietą ir prarado taškų klasifikacijos lyderio poziciją.

Nugalėjo vokietis Marcelis Kittelis („Quick-Step Floors“). Jis 213,5 km nuvažiavo per 5 val. 3 min. 18 sek. (vid. greitis – 42,235 km/h).

Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-124 vietas užėmusiems dviratininkams. I.Konovalovas, atlikęs savo darbą „vežant“ savo komandos lyderį, iš grupės priekio pasitraukė iki finišo likus 1,5 km. Lietuvos čempionas klasifikuotas 158-as (+1.36).

„Šiandien mūsų lyderiui diena buvo sunkesnė. Ryte jis skundėsi, kad blogai miegojo, neturėjo didelio apetito prie stalo.

Per varžybas taip pat mažai valgė, – sakė I. Konovalovas. – Ir man šiandien buvo sunkiau. Kojose jau pirmieji rimtesni raumenų skausmai atsiranda. O išbėrimai jau slopsta. Dar trukdo, bet bent jau įmanoma kojas į batelius įkišti be didesnių pastangų. Dabar jau įsivažiuojam į pragaro ritmą: pasimatys, kam seksis geriau, o kam bus blogiau. Laukia du sunkūs etapai prieš poilsio dieną – pirmadienį. Ypač sekmadienį bus labai sunku.“

Po septinto etapo lyderiu išliko triskart „Tour de France“ nugalėtojas britas Christopheris Froome’as („Sky“), kuris penktadienį finišavo 48-as. Aukščiausią vietą iš FDJ komandos bendroje įskaitoje užima prancūzas Rudy Molardas (+3.47). Jis yra 35-as.

I. Konovalovas (+26.04) klasifikuotas 166-as.

Iš 198-ių startavusių dviratininkų lenktynes tęsia 193.

Lenktynės, kurias sudaro 21-as etapas, baigsis liepos 23 dieną Paryžiuje.

31-erių metų I. Konovalovas „Tour de France“ lenktynėse dalyvauja antrą kartą. Lietuvos dviratininkas yra vienas Prancūzijos čempiono A. Demare’o pagalbininkų. Pirmąsyk jis šiose varžybose jėgas išbandė 2010-ais metais.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų