Tolerancijos daigus Panevėžio rajone puoselėja ir savanoriai

Tolerancijos daigus Panevėžio rajone puoselėja ir savanoriai

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje šiomis dienomis – ir džiugios, ir liūdnokos nuotaikos. Jaunatvišku klegesiu ir spalvingais piešiniais paminėta Tarptautinė tolerancijos diena, tačiau šventėje nuskambėjo ir atsisveikinimo žodžiai.

Lapkričio 16-ąją minimą Tolerancijos dieną dar kartą prisimename, kaip svarbu priimti ne tik kitaip atrodančius, bet ir kitaip mąstančius žmones. Tik pozityvus požiūris vieniems į kitus kuria taikią, darnią, solidarią visuomenę.

„Kiekvienas esame ypatingas, bet ir skirtingas. Kiekvienas norime turėti draugų, todėl svarbu visada su visais būti draugiškiems“ – tokia tema diskutavo ir piešė bibliotekoje viešėję „Draugystės“ lopšelio-darželio ir Beržų progimnazijos vaikai, kuriems talkino Europos savanorių tarnybos savanoriai Melinda iš Vengrijos ir Davidas iš Ispanijos.

Simboliška, kad visus metus bibliotekoje savanoriavusiai Melindai tai buvo paskutinis renginys jau sava tapusioje aplinkoje. Mergina į gimtinę išsiveža ne tik didelį naujos patirties bagažą, bet ir šiltus jausmus mūsų šaliai, jos žmonėms.

Ta proga bibliotekoje vyko atsisveikinimo spektaklis pagal knygą „Laimė yra lapė“. Kelionės lagaminą besikraunanti Melinda jame vaidino pagrindinį vaidmenį.

Savanorius Panevėžio rajono savivaldybės biblioteka priima jau 10 metų, 2007-aisiais įsijungusi į Europos savanorių tarnybos projektą kaip savanorius priimanti organizacija. Kartu su Panevėžio apskrities nevyriausybinių organizacijų informacijos centru paruošto projekto „Palikime savo pėdsakus“ tikslas – tarpkultūrinis bendradarbiavimas, ieškant naujų darbo formų ir idėjų, telkiant įvairaus amžiaus grupių žmones prasmingai, neformaliai veiklai.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų