V. BULAIČIO nuotr.

Tikintieji žygiavo miesto gatvėmis

Tikintieji žygiavo miesto gatvėmis

Jau tradicija tapusios kasmetinės Švč. Kristaus kūno ir kraujo (Devintinių) procesijos dalyviai šiandien užpildė Panevėžio gatves.

Nešini vėliavomis, vedini maldų ir lydimi bažnyčių varpų gaudesio panevėžiečiai garbino Eucharistinį Kristų.

Iškilmingos procesijos idėja, kaip pasakojo Kristaus Karaliaus katedros klebonas Eugenijus Troickis, gimusi dar XIII amžiuje. Tai šventė, kurios metu Švč. Sakramentas išnešamas iš bažnyčių į viešąją erdvę tam, kad Eucharistinio Jėzaus per Bažnyčios tarnus skleidžiama žinia pakviestų minias katalikų švęsti Jo būtį.

Procesija būna labai iškilminga, su vėliavom ir Švenčiausiuoju Sakramentu. Joje dalyvauja kunigai, gėlių barstytojai, choras, vėliavnešiai, pasauliečiai.

Pastačius monstranciją su Švč. Sakramentu ir jį pasmilkius, giedamos visų keturių Evangelijų ištraukos.

Šiųmetė Devintinių procesija prasidėjo pirmojoje stacijoje – Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje. Iš karto po to gausus būrys tikinčiųjų patraukė link dar trijų numatytų stacijų.

Kaip ir praėjusiais metais, dalyviai stabtelėjo prie Aleksandro paminklo Senvagėje, žygiuodami centrine Laisvės aikšte pasiekė Švč. Trejybės bažnyčią. Procesiją užbaigė Šv. Mišiomis Kristaus Karaliaus katedroje.

Anot klebono E. Troickio, atvirkštine eiga pasirinktas procesijos maršrutas neatsitiktinis. Priešingai, to priežastis – šventinė ir pakylėjanti: šiandien meldžiamasi už tris garbingas kunigystės sukaktis mininčius kunigus. Maldas už juos kalba Kristaus Karaliaus katedros vyskupas ordinaras Linas Vodopjanovas.

Demonstracijoje dalyvavusi Šarūnė sakė nebe pirmą kartą prisijungianti prie iškilmingos ceremonijos. „Man tikėjimas yra svarbus, svarbus Jėzus. Noriu kartu paliudyti miestui savo tikėjimą“, – kalbėjo jauna mergina. Ji svarstė, jog tikėjimą nesunku prisijaukinti – tereikia atviros širdies Dievo kvietimui ir tinkamo aplinkos pavyzdžio.

Šalia Švč. Trejybės bažnyčios sutiktas ponas Vidas taip pat sakė, jog stengiasi kasmet sudalyvauti procesijoje. Nors į pačios šventės prasmę nėra įsigilinęs, mišių metu pakviestas kunigo tvirtino net neabejojęs: jeigu bus laisvas tą dieną, būtinai žygiuos kartu su kitais tikinčiaisiais.

Galerija

Komentarai

  • Katedros klebonas pats savo pavardę pakeitė ar žurnalistų iniciatyva?

  • dykaduoniai išėjo prasibezdėti

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų