Respublikinė Panevėžio ligoninė. "Sekundės" nuotr.

Teismas nurodė paskirti A. Skorupską Panevėžio ligoninės vadovu 

Teismas nurodė paskirti A. Skorupską Panevėžio ligoninės vadovu 

Vilniaus apylinkės teismas antradienį priėmė sprendimą panaikinti pernai spalį sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pasirašytą įsakymą neskirti konkursą laimėjusio Arvydo Skorupsko į Panevėžio ligoninės direktoriaus pareigas.

Teismas įpareigojo Sveikatos apsaugos ministeriją priimti A. Skorupską į Panevėžio ligoninės direktoriaus pareigas.

Be to, ministerija privalės A. Skorupskui atlyginti turtinę žalą – 4 800 eurų, neturtinę žalą – 2 tūkst. eurų bei bylinėjimosi išlaidas 1 407 eurus.

Teismo sprendimu, A. Skorupskas į pareigas turi būti paskirtas per 14 dienų. Visgi šis sprendimas dar nėra galutinis. Jis gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos Vilniaus apygardos teismui.

Sveikatos apsaugos ministerijos skelbtą konkursą Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus vietai užimti A. Skorupskas laimėjo praėjusių metų spalį. Varžytis dėl šių pareigų buvo nusiteikę ir dalyvauti konkurse dokumentus pateikė 13 kandidatų. Visgi konkurencijos būta gerokai mažesnės – iš užsiregistravusiųjų atvyko tik penki pretendentai.

Atranką įveikęs A. Skorupskas netrukus sulaukė žinios, kad ministerija jo prie ligoninės vairo neprileisianti.

Pasak ministro A. Verygos, kandidatas neišlaikė specialiųjų tarnybų patikrinimo ir visuomenės egzamino.

„Toks sprendimas priimtas remiantis mus pasiekusia informacija – tiek iš specialiųjų tarnybų, tiek iš sveikatos sistemos institucijų, tiek viešoje erdvėje, kurioje nurodoma, jog ankstesnė jo veikla gali trukdyti skaidriai ir tinkamai atlikti gydymo įstaigos vadovo pareigas“, – motyvavo sveikatos apsaugos ministras.

Ministro patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė tuomet teigė, jog šie duomenys kelia labai rimtų abejonių dėl asmens patikimumo eiti įstaigos vadovo pareigas.

„Įvertinus juos bei sveikatos sistemos uždavinius ir vadovams keliamus aukštus veiklos, atsakomybės, patikimumo bei moralės standartus, manome, kad pateikta informacija, kuri susijusi su darbo pareigų pažeidimu, pažeidimo pobūdžiu, leidžia daryti išvadą, jog tai ne atsitiktinai susiklosčiusios aplinkybės, yra nemažareikšmiai, svarbūs ir pakankami priimti sprendimą neskirti asmens į pareigas“, – aiškino ministro patarėja.

Komentarai

  • Nebeaisku kaip bus Panevezio lig.,Samuolis emesi griauti kai kuriu skyriu gera darba,nes netiko jo savimeilei,nebendravo su bendradarbiais gydytojais,svarste ,kaip sumazinti atlyginimus ir atostogas daugiau uzdirbantiems,o ne kaip padidinti mazesnius atlyg.,priminejo su Totorium sau palankius isakymus,sukele sumaisti ir nerima gydytoju tarpe,Ivanas nedriso taip elgtis.O gal dar blogiau bus…

    • Atsakyti
    • Apšvieskit kuo tie įsakymai jiems palankūs?

    • O kaip apsidžiaugė dorošo šaika…..vėl galės nieko neveikti…penktadieniais nedirbti….toliau galės stekenti ligoninę.

  • Ko Jūs vėl toje ligoninėje nerimstat. Dar dirbt nepradėjo, o jau etiketes kabinat. Eikit geriau dėl būsimo mero agituot, arba ligonių gydyt, bet ne komentarus rašinėkit.

  • Aš ir nesuprantu, ar dar liko ligoninėje gerų žmonių??? Visi jums blogi. Gal pirm gerbiami medikai iš teismų išsikapanokit, nes jau pirštų nebeužtenka kiek ligoninės „veikėjų“ per paskutinius metus buvo nuteista. O ir pravartu būtų ligoninės širšių lizdelį išsikopkit. Šlubo vokiečio jums reikėtų…

  • Jums mielieji medikai nereikia nei Samuolio, nei Tatorio ir be jų baigiat vienas kitą užkapoti. Keliat sumaištį lygioje vietoje. O ar kada pasakėt, ką jums gero padarė? Kiek bekels algas… bus mažai ir t.t. Kaip suprantam labiausiai nuskriausti tai tie kurie daugiausiai uždirba. O jei taip blogai tai ko čia visi važiuojat iš didmiesčių dirbti???

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų