Teismas neleido pagerinti kalinimo sąlygų vaikžudei

Teismas neleido pagerinti kalinimo sąlygų vaikžudei

Panevėžio apylinkės teismas atmetė Panevėžio pataisos namų teikimą dėl iki gyvos galvos nuteistos Almos Svirbutavičienės, buvusios Bružaitės, perkėlimo iš kalėjimo į pataisos namus tęsti bausmės atlikimo.

Pagal Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodeksą nuteistieji laisvės atėmimo bausme iki gyvos galvos bausmę atlieka kalėjimuose. Atlikę 10 metų laisvės atėmimo bausmės nuteistieji, atsižvelgiant į jų elgesį, saugumo reikalavimus, kalėjimo administracijos teikimu bei apylinkės teismo nutartimi gali būti perkelti į pataisos namus tęsti bausmės atlikimą.

„Teismas pažymi, kad nors nuteistosios A. S. elgesys vertinamas teigiamai, ji dalyvauja įvairiose elgesio pataisos ir socialinės reabilitacijos programose, tačiau įvykdytas nusikaltimas prieš savo šeimos narius – vaikus yra labai sunkus. Todėl šiuo metu jos perkėlimas į švelnesnes sąlygas – pataisos namų režimą būtų neproporcingas sprendimas“, – teigia bylą nagrinėjęs teisėjas Vytautas Krikščiūnas.

Prokurorė, išnagrinėjusi nuteistosios asmens bylą, taip pat nepritarė 12 metų kalinčios A. S. perkėlimui į pataisos namus.

Teismas mano, kad šiuo atveju pirmenybė yra teikiama būtent visuomenės ir valstybės saugumui, žmogaus teisių į sveikatą ir gyvybę gynimui, o ne nuteistųjų reiškiamiems pageidavimais dėl bausmės atlikimo sąlygų sušvelninimo.

Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui

Komentarai

  • Žiaurus teisėjų elgesys: neduotas net menkiausias šansas žmogui pradėti naują gyvenimą. Faktas žiaurus, bet ta byla taip ir liko neištirta iki galo, nes per pusę metų tai padaryti nebuvo galima, liūdna….

    • Ji šansų dar turės labai daug, dar labai jauna yra. O va, jos mirę vaikai jau nebeturės jokių šansų, net šansą į gyvybę..

      • Atsakyti
  • Ko nusipelne,tas ir turi buti…

  • Vaikų žudikė turi supilti kalėjime ir jokių pasigailejimu

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų