Kupiškio rajono apylinkės teismas penktadienį pradeda nagrinėti seksualinio priekabiavimu kaltinamo buvusio Panevėžio Juozo Miltinio teatro direktoriaus Lino Marijaus Zaikausko baudžiamąją bylą. "Sekundės" archyvo nuotr.

Teismas imasi buvusio J. Miltinio teatro vadovo seksualinio priekabiavimo bylos

Teismas imasi buvusio J. Miltinio teatro vadovo seksualinio priekabiavimo bylos

Kupiškio rajono apylinkės teismas penktadienį pradeda nagrinėti seksualinio priekabiavimu kaltinamo buvusio Panevėžio Juozo Miltinio teatro direktoriaus Lino Marijaus Zaikausko baudžiamąją bylą.

L. M. Zaikauskui pareikšti įtarimai dėl pasikėsinimo versti lytiškai santykiauti. Byla vyks už uždarų durų.

Teismo atstovas Artūras Jančys BNS sakė, jog į posėdį pakviesti du liudytojai, numatyta jų apklausa. Kitas posėdis numatytas gruodžio 6 dieną, jame taip pat numatoma apklausti liudytojus.

Iš pradžių ši byla buvo perduota nagrinėti Panevėžio miesto apylinkės teismui, bet nuo jos nagrinėjimo nusišalino visi teisėjai, nes byloje minimas spektaklis ir jo aktoriai šiemet kurį laiką naudojosi teatro patalpomis.

„Teisme, teismo posėdžio salėje, vyko spektaklis „Mergaitės svajonė“, būtent L. M. Zaikausko režisuotas spektaklis, mes jį žiūrėjome, todėl visas teismas nusišalino. Panevėžio apygardos teismas nusišalinimą patvirtino“, – BNS sakė Panevėžio miesto apylinkės teismo atstovė Irma Gritėnienė.

Pasak jo, teatras ieškojo patalpų, buvo sudaryta sutartis, kad aktoriai galėtų repetuoti po teismo darbo valandų. Vėliau darbuotojams buvo leista stebėti generalinę repeticiją.

Jauna mergina kreipėsi į teisėsaugos pareigūnus dėl nederamo teatro direktoriaus elgesio. Ji teigė, kad pastarasis, vartodamas psichinę prievartą bei pasinaudodamas jos tarnybiniu priklausomumu, reikalavo lytinių santykių. Savo kėslų teatro vadovui įgyvendinti nepavyko, nes aktorė atsisakė paklusti ir apie L.M. Zaikausko elgesį prabilo viešai.

Aktorė Erika Račkytė J. Miltinio teatre repetavo L. M. Zaikausko režisuotame spektaklyje „Mergaitės svajonė“. Mergina nurodė, kad per repeticijas J. Miltinio dramos teatro vadovas ne kartą jai minėjo, jog po spektaklio „Mergaitės svajonė“ premjeros ji turės su juo „permiegoti“, tokiu būdu atsidėkodama už repeticijas. Pasak E. Račkytės, L. Zaikauskas jai sakė, kad tik turėdama lytinius santykius su juo ji bus žvaigždė, jei ne, bus priversta išeiti iš darbo. Jos tvirtinimu, šių metų kovo 13 dieną apie 18.30 val. prieš repeticiją vadovas pasakė: „ateik čia“, suėmė jai už veido bei pradėjo pareiškėją bučiuoti per prievartą, įsakydamas jai išsižioti. Tą pačią dieną jis po repeticijos išjungė šviesą ir vėl suėmė už veido bei pradėjo bučiuoti per prievartą.

Ikiteisminį tyrimą dėl kėsinimosi versti lytiškai santykiauti atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimų valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūra.

Už vertimą lytiškai santykiauti Baudžiamasis kodeksas numato areštą arba laisvės atėmimą iki trejų metų. Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Panevėžio miesto apylinkės teismui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

 

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų