Kaltinamasis L. M. Zaikauskas prieš įeidamas į teismo posėdžių salę nepratarė nė žodžio. „Kupiškėnų mintys“ nuotr.

Teisiamas režisierius ir aktorė vėl susitiko

Teisiamas režisierius ir aktorė vėl susitiko

Kupiškio rajono apylinkės teismas atvėrė skandalingai pagarsėjusią buvusio Panevėžio Juozo Miltinio teatro direktoriaus Lino Marijaus Zaikausko bylą. Joje režisierius kaltinamas seksualiai priekabiavęs prie buvusios darbuotojos, aktorės Erikos Račkytės.

Su didelėmis nuoskaudomis pavasarį Panevėžio teatrą palikusi mergina savo galimą skriaudėją vėl sutiko Kupiškyje. Čia ją atlydėjo draugas, fotografas iš to paties miestelio, kur nagrinėjama byla.

Nei kaltinamasis, nei nukentėjusioji prieš įeidami į posėdžių salę nepratarė nė žodžio.

„Tai – pirmasis posėdis, jį nagrinėja teisėjas Raimundas Rakauskas. Kol kas apklausti du liudytojai. Dar šeši liudytojai atvyks į kitą gruodžio 6-ąją numatytą posėdį“, – teigė Kupiškio rajono apylinkės teismo atstovas viešiesiems ryšiams Artūras Jančys.

Erika Račkytė.

Panevėžio teismas nusišalino

Iš pradžių ši byla buvo perduota nagrinėti Panevėžio miesto apylinkės teismui, bet nuo jos nagrinėjimo nusišalino visi teisėjai. Mat šiame teisme buvo skirtos patalpos spektakliui „Mergaitės svajonė“, kurio repeticijose ir prasidėjo rimtais kaltinimais pasibaigęs minėto režisieriaus ir jaunos aktorės konfliktas.

Mergina kreipėsi į teisėsaugos pareigūnus dėl nederamo teatro direktoriaus elgesio. Ji teigė, kad pastarasis, vartodamas psichinę prievartą bei pasinaudodamas jos tarnybiniu priklausomumu, reikalavo lytinių santykių. Savo kėslų teatro vadovui įgyvendinti nepavyko, nes aktorė atsisakė paklusti ir apie L. M. Zaikausko elgesį prabilo viešai.

Peržengė ribas

Aktorė E. Račkytė teisėsaugos pareigūnams nurodė, kad per repeticijas J. Miltinio dramos teatro vadovas ne kartą jai minėjo, jog po spektaklio „Mergaitės svajonė“ premjeros turėsianti su juo „permiegoti“ ir šitaip atsidėkoti už repeticijas. Pasak E. Račkytės, L. M. Zaikauskas jai sakė, kad tik turėdama su juo lytinių santykių būsianti žvaigždė, jei ne, bus priversta išeiti iš darbo. Anot jos, šių metų kovo 13-ąją, apie 18.30 val., prieš repeticiją vadovas pasakė: „ateik čia“, suėmė jai už veido bei pradėjo bučiuoti per prievartą. Tą pačią dieną jis po repeticijos išjungė šviesą ir vėl suėmė už veido bei pradėjo bučiuoti per prievartą.

Ikiteisminį tyrimą dėl kėsinimosi versti lytiškai santykiauti atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimų valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūra. Už vertimą lytiškai santykiauti Baudžiamasis kodeksas numato areštą arba laisvės atėmimą iki trejų metų.

Komentarai

  • Kaip šitas apdribęs senis du metus teatre blevyzgojo ir niekas niekam nieko.Pažeidinėjo įstatymus,maišė savo ir privačius interesus,per dienas ir naktis pijokaudavo ,prisikvietęs draugų iš Rusijos ?Kur buvo tas žymusis Laimutis,Vaidas ir kiti.Laimė,kad atėjusi į teatrą jaunutė aktorė nepabūgo,sėkmės jai.Ar tik nebus vienintelė ši jaunutė aktorė teatre,kuriai svetimos yra blevyzgos ir kiti valkatiški užsiėmimai.Reikia tokiam zaikauskui,kad nors tris metus zonoj su bendraminčiais pasėdėtų.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų