Teatro dienos proga – linkėjimai sudegti

Teatro dienos proga – linkėjimai sudegti

 

Jau beveik šešis dešimtmečius kovo 27-ąją visas pasaulis mini Tarptautinę teatro dieną. Panevėžio teatro „Menas“ kolektyvas profesinę šventę pasitiko skambant arfos bei fleitos muzikai ir oficialiai pristatė naująjį teatro vadovą.

Teatro ištakų galima rasti dar senovės medžiotojų ir žemdirbių apeigose, tad ne veltui ir šventė pritemdytoje teatro scenoje prasidėjo nuo improvizuoto aktoriaus Saugirdo Stakelės pasirodymo pasakojant apie medžiotojo gyvenimą ir medžioklės ypatumus.

Aktoriaus kalbą keitė švelnus ir svajingas arfininkės Viktorijos Smailytės ir fleitos virtuozo Justino Mačio duetas.

Šiųmetę Teatro dieną „Meno“ kolektyvas pasitiko kiek pakitusios sudėties. Po ilgų paieškų, kas galėtų pakeisti ilgametį teatro vadovą Kęstutį Vaičiulį, šių metų pradžioje direktoriumi išrinktas profesionalus aktorius 27-erių Anupras Jucius.

Naujajam vadovui žengiant į sceną, griaudėjo palaikantys kolegų šūksniai ir ovacijos. Tokioje šventėje A. Juciui pirmą kartą teko lipti ant scenos jau kitu amplua nei įprastai. Direktorius neslėpė, jog jaučiasi ganėtinai keistai, tačiau teatre, prie kurio vairo stojo, jam būti labai malonu. A. Juciaus jaudulį keitė pokyčių trokštančių akių spindesys ir jaunatviškas polėkis.

„Norisi palinkėti teatrui nuolat sudegt, kad ir kaip keistai tai skambėtų. Mano dėstytojas Vytautas Anužis yra pasakęs: reikia visuomet save sudeginti kaip aktoriui, išeikvoti iki galo, kad taptum tuščias. O kas atsitinka tada, kai tampi tuščias? Tuomet gali save iš naujo pripildyti ir tai yra progresas, augimas“, – kalbėjo teatro vadovas.

Klausimas suglumino

Kolegų užsidegimą A. Jucius kurstė ir Romos imperatoriaus, filosofo Marko Aurelijaus išminties perlais: „Yra labai gražu, kuomet dar neužgesusiame kūne yra neužgesusi siela. Yra gėda, kuomet yra atvirkščiai.“

Direktorius kalbėjo pats sieksiantis dirbti taip, kad niekada neužgestų ir visuomet jame rastųsi iš naujo pradedanti rusenti ugnis. To paties linkėdamas ir visiems teatralams, kūrėjams, jis prisiminė susitikimą Panevėžio savivaldybės administracijoje, kai vienas jos darbuotojų paklausė, ar A. Juciui jau pavyko įsijausti į vadovo vaidmenį – juk pats yra profesionalus aktorius.

„Galvojau, ką jis turi omenyje? Aš jokios rolės kaip ir nevaidinu. Ir tik vėliau pribrendo atsakymas: niekad neįsijaučiu į vaidmenį, nes aš dirbu pagal techniką. Neįsijaučiu į jį, bet tikiu vaidmeniu. Tad tikiu ir šiuo teatru, kultūra, menu. Tikiuosi, jog čia susitiksime dar ne vieną sykį, pasimatysime įvairiuose renginiuose, ne tik spektakliuose“, – vylėsi vadovas.

Linkėjo drąsos kurti

Sutikti teatro dieną drauge buvo kviečiamas ir K. Vaičiulis, tačiau salėje jo nebuvo matyti. Kolektyvas buvusiam vadovui paruošė ypatingą dėžutę, pripildytą palinkėjimų.

„Mes jo nepamiršome, jis, kaip teatro įkūrėjas, čia visada laukiamas: premjerose, įvairiausiuose pobūviuose“, – kalbėjo vakaro vedėjas S. Stakelė.

Šventės metu pelėdomis papuoštais puodeliais apdovanoti ir naujieji teatro darbuotojai.

Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, užlipęs į sceną tarti sveikinimo kalbos, linksmai pajuokavo esąs dėkingas už suteiktą šansą pasisakyti ir „savivaldybės personažams“.

„Savo ir panevėžiečiu vardu noriu padėkoti už kaskart dovanojamą galimybę pabėgti nuo kasdienybės, už dovanojamas neužmirštamas emocijas bei svajones. Linkiu likti tokiems pat: drąsiems, ieškantiems, kuriantiems“, – linkėdamas visiems sėkmės kalbėjo R. M. Račkauskas.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų