(T.Šiaudinio nuotr.)

Teatro bėdoje nepaliko

Teatro bėdoje nepaliko

Netikėtai teatrą „Menas“ užklupusi nelaimė, kuomet gaisro metu buvo sunaikinta didžioji dalis spektaklių kostiumų, suvienijo teatralus ir panevėžiečius. Didžiausia parama tapo per Juozo Miltinio dramos teatro premjerą surinkti pinigai.

Teatro „Menas“ direktorius Kęstutis Vaičiulis pinigų kol kas savo rankose neturi, tačiau žino, kad suaukota suma siekia 500 eurų.  Jis pabrėžia, kad iš J. Miltinio dramos teatro paramos kostiumais nė neprašęs.

„Mūsų teatrų spektakliai skirtingi. Be to, jie mums negali duoti kostiumų, kurie naudojami jų spektakliuose“, – „Sekundei“ teigė K. Vaičiulis.

Jis prisipažįsta, jog kai kurių teatre „Menas“ rodomų spektaklių kostiumai yra specifiniai, todėl juos  sunku pakeisti pirktais padėvėtų drabužių parduotuvėse. Neabejotinai, dalį drabužių teks siūti iš naujo.

„Kol kas nežinau, koks bus rezultatas su valyti atiduotais kostiumais. Mums žadėjo, jog pavyks“, – kalbėjo optimistiškai nusiteikęs teatro direktorius.

Kiekvieną centą K. Vaičiulis žadėjo panaudoti naujų kostiumų kūrimui ar jų įsigijimui. Jis mano, jog paaukotų finansų gali ir nepakakti.

Visi spektakliai ir toliau rodomi teatro scenoje, o jiems reikalingi drabužiai atkeliauja iš pačių aktorių spintų ar padėvėtų drabužių parduotuvių. Kol kas tenkinamasi drabužiais, kurie savo spalvomis ar faktūra nėra identiški buvusiems, tačiau per laiką tikimasi rasti kuo panašesnius.

„Visas procesas, kol grįžime į vėžes, žada būti ilgas“, – akcentavo direktorius.

Tiesa, spektaklį „Trys paršiukai“ dėl sudegusių kostiumų teatras „Menas“ iš savo repertuaro pašalino. Nors šiais metais teatro kolektyvas naujo spektaklio vaikams statyti nesiruošė, tačiau aplinkybės susiklostė kiek kitaip. Naujo spektaklio repeticijos žada prasidėti rugpjūtį.

„Taigi buvusio spektaklio kostiumo atstatyti nebereikės. Pasisiųsim naujus“, – su šypsena kalbėjo K. Vaičiulis.

Teatro „Menas“ kolektyvas panevėžiečių prašė aukoti ir į paramos sąskaitą. Teatro direktorius prisipažįsta nežinantis, kiek šiuo metu yra paaukota pinigų, tačiau ji tikrai nesiekia 500 eurų ribos.

K.Vaičiulis sako, jog teatras jau atsisakė degusių patalpų, todėl šiuo metu ieško erdvės, kur galėtų laikyti visus spektaklių kostiumus.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų