Tarptautiniai muzikos egzaminai galėtų būti laikomi ir Panevėžyje

Tarptautiniai muzikos egzaminai galėtų būti laikomi ir Panevėžyje

Projekto „Globalus Panevėžys“ ambasadorė Sandra Baranauskienė Muzikos mokyklos bendruomenei pristatė tarptautinių egzaminų sistemą.

Didžiojoje Britanijoje gyvenanti panevėžietė dirba pagal karališkųjų egzaminų sistemą. Tai didžiausia tarptautiniu mastu pripažinta sistema, viena didžiausių muzikos leidėjų ir egzaminų platintojų pasaulyje.

„Ši muzikos sistema yra labai lanksti mokinio ir mokytojo atžvilgiu. Abu turi įvairių pasirinkimo variantų. Svarbiausia – nėra jokio amžiaus ribojimo“, – sako S. Baranauskienė.

Muzikos galima mokytis lygiagrečiai su kitais mokslais. Pavyzdžiui, mokiniui, svajojančiam savo gyvenimą susieti su fizika, neužkertama kelio muzikuoti: gali studijuoti jam įdomią sritį, bet kartu įgyti tarptautinį muzikinį išsilavinimą. Kol kas Lietuvoje to nėra. Užsienyje šie egzaminai itin populiarūs – kasmet juos laiko 630 tūkst. mokinių 93 šalyse.

„Norėčiau akcentuoti, kad muzikos mokytojams ši sistema tobula: jie gali kelti kvalifikaciją, dalyvauti tarptautiniuose seminaruose, konferencijose, su mokiniais vykti koncertuoti į užsienį ir pan. Turiu viziją visa tai pritaikyti ir gimtajame Panevėžyje“, – teigia S. Baranauskienė.

„Globalus Panevėžys“ – projektas, skirtas suburti po pasaulį išsibarsčiusių panevėžiečių bendruomenę, palaikant ryšius. Juo siekiama simboliškai išplėsti regiono ribas, integruojant išvykusius tautiečius į gimtojo miesto gyvenimą, suteikiant galimybę prisidėti kuriant miesto ekonominę gerovę ir kt.

Komentarai

  • Labai įdomu. Seniai sakiau kad Panevėžyje gyventi yra geriausia.

  • Globaliai miesto žmonių vargais ir duona kasdienine pasirūpinti reikia, o ne visokias muzikas sureikšminti.

  • Panevėžys bunda ir tas akivaizdu. Neigti gali nebent akli, pasyvūs arba pavydūs. Ir labai smagu, kad miestas sugebėjo užmegzti ryšį su emigrantais.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų