Tarptautinės fotografijos bienalės kūrybiniai vaisiai – dviejose parodose

Tarptautinės fotografijos bienalės kūrybiniai vaisiai – dviejose parodose

Panevėžyje vykstanti Tarptautinė fotografijos bienalė „Žmogus ir miestas 2017“ eina į pabaigą. Jau rytoj Dailės galerijoje vyks bienalės metu sukurtų fotografijų parodos pristatymas ir oficialus renginio uždarymas.

Visą savaitę bienalės dalyviai – Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos fotografai buvo pasinėrę į kūrybines paieškas, siekdami ne tik atskleisti Panevėžio savitumą, bet ir filosofiškai reflektuoti miesto ir  žmogaus santykį.

Greta fotografų kūrybinių dirbtuvių vyko bienalės renginiai visuomenei: paskaitos, diskusijos, dalyvių kūrybos pristatymai. Bienalės lektoriai supažindino su skirtingais fotografijos raidos aspektais. Dr. Zita Pikelytė pasakojo apie atvaizdo ir žodžio sąveiką istorinėje fotografijoje, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis gilinosi į chromatofobiją (spalvų baimę) lietuviškoje fotografijoje. Apie miesto motyvus mados fotografijoje kalbėjo doc. dr. Remigijus Venckus.

Projekto formatą praplėtė miesto literatės, surengdamos kūrybinį Panevėžio pristatymą tekstais. Poečių Elvyros Pažemeckaitės, Solveigos Ska, publicistės Gretos Ratkutės  „Ekskursija, atrakinanti miestą“ tapo kūrybinio vyksmo įžanga ir suteikė bienalei tarpdiscipliniškumo.

Prasiplėtė ir bienalės renginių erdvė: ankstesnių Panevėžio tarptautinių fotografijos bienalių retrospektyva surengta istorinėje miesto vietoje – tarpukario šviesuolio Juozo Čerkeso-Besparnio sodyboje Skaistakalnio parke.

Bienalės dalyviai jau pateikė savo darbus komisijai, kuriai vadovauja žinomas fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Algimantas Aleksandravičius.

Paskaitų ciklą šį vakarą Dailės galerijoje užbaigs filosofo Mariaus Markucko pranešimas „Žmogus ir miestas: filosofinis diskursas“ ir bienalės dalyvių – Lenkijos fotomenininko Witold Jurkiewicz  ir panevėžiečio Valentino Pečinino kūrybos pristatymai.

Panevėžio tarptautinės fotografijos bienalės „Žmogus ir miestas 2017“  kūrinių paroda bus eksponuojama dviejose erdvėse – Dailės galerijoje ir Fotografijos galerijoje. Parodos atidarymas –  liepos 21 d. 16 val. Dailės galerijoje.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų