Švietimo ministerijoje nakvoję streikuojantys mokytojai laukia ministrės

Švietimo ministerijoje nakvoję streikuojantys mokytojai laukia ministrės

Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) nakvoję keliasdešimt streikuojančių mokytojų ketvirtadienį laukia, kol ministrė Jurgita Petrauskienė pradės derybas dėl etatinio apmokėjimo.

„Mokytojai miegojo miegmaišiuose ant grindų, kaip senais, gerais laikais. (…) Beveik parą laiko mokytojai laukia, kada ateis ministrė“, – BNS sakė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotoja Erika Leiputė-Stundžienė.

Ministerija ketvirtadienį paskelbė paankstinusi derybų su profsąjungomis laiką, jų pradžia numatyta 10.15 valandą. Ministrė atšaukė ketvirtadienio rytą planuotą vizitą į Panevėžį.

E. Leiputė-Stundžienė teigė, kad trečiadienio vakarą su pedagogais ministerijoje buvo susitikęs Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento vadovas Aidas Aldakauskas, trumpam pas mokytojus pavakare buvo užsukusi ir ministrė.

Pedagogus vakare aplankė ir kai kurie opozicijos politikai.

Ji tvirtino, kad ŠMM nakvoję mokytojai „jaučia švietimo bendruomenės palaikymą“.

„Gauname pranešimos per feisbuką, „Messenger“, mūsų klausia, kaip sekasi, ragina laikytis, keisti sistemą“, – kalbėjo E. Leiputė-Stundžienė.

Po praėjusią savaitę vykusio profsąjungų ir ŠMM atstovų posėdžio ministerija surašė pasiūlymų rinkinį ir tikisi, kad ketvirtadienį jis bus patvirtintas.

Tačiau Andriaus Navicko vadovaujama streikuojanti profsąjunga kritikuoja tuos siūlymus. A. Navickas kaltina ministeriją neatsižvelgus į jo reikalavimus ir tvirtina, kad dokumentas parengtas jį derinus su kitais mokytojams atstovaujančiais judėjimais.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, be kitų dalykų reikalauja didinti mokytojų algų koeficientus ir mažinti klases, keisti pedagogo etato struktūrą.

Trečią savaitę streikuojantys mokytojai teigia, kad nauja sistema yra neskaidri ir neteisinga. Švietimo ministerija atkerta, kad ji leido padidinti mokytojų algas.

Įsibegėjus streikams opozicija yra inicijavusi interpeliaciją švietimo ministrei.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų