„Sveikatos pavasario“ fiesta Senvagėje

„Sveikatos pavasario“ fiesta Senvagėje

 

Pasaulinė sveikatos diena (balandžio 7-oji), kurios šūkis „Sveikata visiems“, Panevėžyje paminėta balandžio 3-iąją. Miesto Senvagėje vyko renginys, pavadintas „Sveikatos pavasariu“, kurį organizavo Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (VSB).

Pasaulinės sveikatos dienos minėjime siekta atkreipti panevėžiečių dėmesį į tam tikras su sveikata susijusias temas: sveiką senėjimą, fizinio aktyvumo skatinimą, sveiką, subalansuotą mitybą, emocinės sveikatos stiprinimą, širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto prevenciją, traumų ir sužalojimų mažinimą, antimikrobinio atsparumo žinių didinimą.

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai nuolat ragina ir kviečia miesto gyventojus rūpintis savo sveikata, tam dažnai pasitelkdami ištikimus partnerius. Pasaulinės sveikatos dienos proga VSB kartu su partneriais surengė tikrą sveikatos fiestą. Jos metu miesto gyventojai ir svečiai buvo kviečiami dalyvauti įdomiose, įvairiose sveikatinimo veiklose: pažaisti Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos organizuotame komandiniame žaidime „BOČIA“, bandyti įveikti jaunųjų šaulių kliūčių ruožą, sukti optikos salono „Fielmann“ „Sveikatos ratą“ ir laimėti prizų.

Galerija

Miestiečiai ir Panevėžio svečiai – jauni ir vyresni – buvo įtraukti į žaismingą fizinių veiklų ir sveikatos žinių karuselę: dalyvavo linksmoje, triukšmingoje „POUND“ treniruotėje, kurią vedė sporto trenerė Kristina, judėjo linijinių šokių ritmu kartu su Panevėžio miesto trečiojo amžiaus universiteto šokėjomis, pasitikrino sveikatos žinias, dalyvaudami Panevėžio teritorinės ligonių kasos surengtoje viktorinoje, kur laimėjo prizų. Smalsuoliai apžiūrėjo ir išmėgino priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos įrangą, Panevėžio klubo „Dviračiai“ dviratį, konsultavosi su asociacijos „Artimiems“ bei Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro specialistais, susipažino su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos atliekamais laboratoriniais tyrimais ir fizikiniais matavimais. Atvykusieji į renginį galėjo kreiptis į policijos atstovus dėl asmeninių daiktų žymėjimo. Iš visuomenės sveikatos specialistų sužinojo, kaip gerinti emocinę sveikatą, kaip sveikai maitintis, rūpintis širdimi, stiprinti imunitetą, išlikti sveikiems bei energingiems, o odontologai mokė burnos higienos įgūdžių bei kaip rūpintis burnos higiena.

Organizatoriai visus renginio dalyvius vaišino sveikuoliška arbata, kvietė šokti, mankštintis, varžytis sportinėse estafetėse bei dalyvauti tradiciniame bėgime, ėjime „Mes už blaivų ir aktyvų Panevėžį!“

Visus panevėžiečius, kurie nori būti sveiki, raginame į savo kasdienybę įnešti kuo daugiau šviesos, pozityvo ir kūną bei sielą sveikatinančių veiklų. Apie jas galima sužinoti VSB puslapyje www.panevezysvsb.lt, facebook.com/paneveziomvsb.lt ar skambinant telefonais (8 45) 467506, (8 45) 463281.

Pasitikime pavasarį džiugiomis mintimis ir gera savijauta!

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų