J. Stašys (viduryje) praėjusį penktadienį laimėjo konkursą į Akmenės rajono greitosios medicinos pagalbos centro direktoriaus vietą. Asmeninio archyvo nuotr.

Svajonės pildosi: žinomas Panevėžio paramedikas daro karjerą Akmenėje

Svajonės pildosi: žinomas Panevėžio paramedikas daro karjerą Akmenėje

 

Panevėžio rajono poliklinikos Greitosios medicinos pagalbos skyriuje – daugeliui netikėtos permainos. Prieš penketą metų čia dirbti vairuotoju atėjęs, vėliau tapęs paramediku, drąsa ir nuovokumu ekstremaliose situacijose garsėjantis, žinomas ne tik pacientams, bet ir keturkojų mylėtojams Panevėžio gyvūnų globos draugijos direktorės pavaduotojas Justinas Stašys kyla karjeros laiptais.

Panevėžietis paramedikas praėjusį penktadienį laimėjo konkursą į Akmenės rajono greitosios medicinos pagalbos centro direktoriaus vietą. Naująsias pareigas J. Stašys galės pradėti eiti, kai jo tinkamumą įvertins dar ir Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Užimti direktoriaus vietą pretendavo du kandidatai.

„Tai buvo turbūt jau paskutinis ir rimčiausias gyvenimo tikslas. Esu greitosios pagalbos fanatikas ir turiu konkrečių planų, kaip sustiprinti Akmenės greitosios stoties darbą“, – sako laimėtojas.

Anot jo, siekis dirbti greitojoje tapo esminiu gyvenimo varikliu po tragiško įvykio Berčiūnuose. Tapęs liudininku, kaip dirba sulėkę paramedikai, gelbstintys upėje skendusio vaiko gyvybę, Justinas sako supratęs, kad jo vieta irgi tarp jų.

Per kol kas dar neilgą darbo praktiką greitojoje J. Stašys pats ne kartą yra atsidūręs ekstremaliose situacijose, kai gyvybės ar mirties klausimas sprendžiamas vos per keletą sekundžių.

Pasak jo, bene įsimintiniausias įvykis paramediko darbe – avarija prie Paliūniškio.

„Atvykę radome automobilį vandenyje ant stogo. Ugniagesių dar nebuvo. Bridome iki pažastų per vandenį nešini medicinos įranga“, – pasakojo J. Stašys.

Tąkart avarijos vietoje žuvo du žmonės, trečiąjį paramedikams pavyko atgaivinti ir nuvežti į ligoninę. Vis dėlto galvos traumą patyręs žmogus po kelių dienų mirė.

J. Stašys tikina, jog ir tapęs Greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriumi neatitrūks nuo paramediko darbo. Būsimasis vadovas žada kartu su brigada lėkti į kompleksinius įvykius.

„Greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius turi matyti, kaip dirba jo pavaldiniai, tik taip jis gali iki galo kontroliuoti situaciją ir ieškoti geriausių sprendimų“, – įsitikinęs J. Stašys.

Būsimasis direktorius tvirtina su Panevėžiu neatsisveikinantis – planuoja Akmenėje su šeima gyventi tik darbo dienomis, tačiau savaitgaliais grįžti į Aukštaitijos sostinę.

J. Stašys tvirtina neapleisiantis ir darbo Gyvūnų globos draugijos prieglaudoje Kaimiškio kaime. Negana to, jis teigia jau turintis planų Akmenėje įkurti šios prieglaudos filialą.

Per penketą darbo Panevėžio rajono poliklinikos Greitosios medicinos pagalbos skyriuje metų J. Stašys skaičiuoja dalyvavęs 11-oje greitųjų varžybų. Iš jų devyneriose Panevėžio rajono komanda tapo prizininke, trejose – čempione.

O prieš savaitę Justinui įteiktas sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos apdovanojimas už atsidavimą darbui ir medicininę pagalbą Lietuvos dainų šventėje „Vardan tos“.

Komentarai

  • Sveikinu! Prasmingas darbas už kurį retai dekojama.Daug meilĕs tavo širdyje.

  • Nuostabu , kad yra tokiu darbui atsidavusiu GMP darbuotoju. Neblestancios energijos darbe!

  • Justai, is visos sirdies sveikinu tave, saunuolis! Lino K. mama

  • Didziausi sveikinimai!!!!Tu to vertas

  • Šaunu, tikrai nuosirdziausi sveikinimai…

  • Duok Dieve daugiau tokių jaunų žmonių atsidavusių darbui ir žmonėms. Tvirtybės ir sėkmės Tavo nelengvame darbe.

  • Justinai džiaugiuosi kartu su Jumis. Panevėžys praranda geriausius…. Liudna, bet reikia judėti į priekį…Didžiausieji sveikinimai (..tiesa- kai lėki skoloje, tai vis-tiek teks laikas nuo laiko į gimtinę sugrįžt, nes dar likote skolingas už patrulinį dirželį, kai atvykote pagalbon dėl pasklidusios laikos)

  • Na ir neteisingai aprase paliuniskyje ivikusia avarija du zuvo o vienas po siai dienai gyvena ir toliau meluoja net byla nutrauke del melagingu parodymu nors jis kaltas kad dave neblaiviai ir neturincios teises merginai vairuoti.bet kai ranka ranka plauna policijoje tai tirimas ir baigtas.likimas tikiuosi ji nubaus uz melagingus parodymus.

  • Nelegaliai gyvūnų operacijas daro, neteisėtai „gydo“, vagia žmonių veislinius šunis, paskui šeimininkams grąsina susidorojimu… tikrai sąžiningas…

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų