Sutikta knyga apie Lietuvos prezidentę

Sutikta knyga apie Lietuvos prezidentę

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje gausiai susirinkę panevėžiečiai su dėmesiu sutiko Lietuvos moterų lygos pirmininkės profesorės Onos Voverienės parašytą knygą „Dalia Grybauskaitė – tautos prezidentė“.

grybauskaite
Knygos sutiktuvėse dalyvavo svečiai iš Vilniaus ir Kauno: autorė prof. Ona Voverienė, doc. Meilutė Asanavičienė, rašytojas Jeronimas Laucius, Tėvynės pažinimo draugijos pirmininkas Romas Pačinskas, Vytautas Anušauskas ir kiti. Renginio pradžioje sugiedojus valstybės himną, Lietuvos moterų lygos narė, komunikacinio centro „Kalba. Knyga. Kūryba“ direktorė Lionė Lapinskienė perskaitė įžanginį pranešimą „Lietuvos prezidentams skirtų knygų puslapius pavarčius“, kuriame gražiai iliustravo ir pakomentavo knygas, parašytas įvairių autorių apie visus buvusius Lietuvos prezidentus, taip pat ir O. Voverienės knygą „ Dalia Grybauskaitė – tautos prezidentė“. Dalia Grybauskaitė – pirmoji Lietuvos prezidentė moteris. Jai, kaip politikei, be žymių šalies politikų, didelę įtaką turėjo įžymioji anglų premjerė Margaret Tečer.
Apie Lietuvos prezidentės iškilią asmenybę, jos darbus ir tautos pasitikėjimą ja kalbėjo rašytojas Jeronimas Laucius, Romas Pačinskas, Vytautas Anušauskas, Liudvika Knizikevičienė. Profesorė O. Voverienė savo kalboje atkreipė dėmesį, kad buvusiai eurokomisarei Daliai Grybauskaitei prezidentės kelią pirmosios parinko Lietuvos moterys. Profesorė pabrėžė, kad jos vadovaujama Lietuvos moterų lyga jau daug metų savo konferencijose svarstė klausimą apie moters prezidentės Lietuvoje galimybę, galvojo apie galimas kandidates.
2007 m. savo tradicinėje kasmetėje konferencijoje Lietuvos moterų lygos ir Lietuvos universitetų moterų asociacijos narės bei konferencijos svečiai, apsvarstę dvylikos žymiausių Lietuvos moterų kandidatūras, į Lietuvos prezidentes pasirinko tuometę eurokomisarę Dalią Grybauskaitę ir paprašė ją balotiruotis į šį postą. Pasvarsčiusi ji sutiko. Tada jau ją parėmė ir kai kurios partijos, o per rinkimus už Dalią Grybauskaitę balsavo net 68,21 proc. Lietuvos rinkėjų ir 2009 m. ji tapo išrinkta prezidente.
Šiame poste besidarbuodama ji žmonių nenuvylė. Ir nors prieš rinkimus antrai kadencijai kai kurių partijų iniciatyva pasirodė ir prezidentės darbą kritikuojančių knygų, žmonės 2014 m. vėl išrinko Dalią Grybauskaitę prezidente, jos reitingai ir toliau aukščiausi visuomenės apklausose.
Profesorė panevėžiečių buvo labai šiltai sutikta: linkėta kūrybos sėkmės, sugiedota „Ilgiausių metų“, įsigytos visos į pristatymą atvežtos knygos. Autorė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės skaitytojams ir pranešėjai Lionei Lapinskienei padovanojo knygas su prezidentės Dalios Grybauskaitės autografais.

Liudvika Knizikevičienė
Lietuvos moterų lygos Panevėžio skyriaus pirmininkė

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų