L. M. Zaikausko pateiktą nedarbingumo pažymėjimą gruzinų kalba Kultūros ministerija pripažino negaliojančiu. BNS nuotr.

Susikompromitavęs teatro vadovas neįrodė sirgęs

Susikompromitavęs teatro vadovas neįrodė sirgęs

Nuo atleidimo iš Juozo Miltinio dramos teatro direktoriaus pareigų Lino Marijaus Zaikausko neišgelbėjo nė Kultūros ministerijai iš Gruzijos siuntinėjami nedarbingumo pažymėjimai. Gėdą dėl galimo seksualinio priekabiavimo prie jaunutės aktorės užsitraukusiam menininkui nepavyko įrodyti, kad užsienio šalies gydytojų išrašytas dokumentas buvo galiojantis.

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson įsakymą dėl L. M. Zaikausko atleidimo iš pareigų pasirašė prieš mėnesį, tačiau dar kelias savaites direktorių nuo nedarbo gelbėjo liga. Šiam iš Gruzijos atsiuntus vietos medikų išduotą nedarbingumo pažymėjimą, Kultūros ministerija nesiryžo su direktoriumi nutraukti darbo santykių.

Anot kultūros ministrės patarėjo Viktoro Bachmetjevo, dar kurį laiką buvo aiškinamasi, ar dokumentas teisėtas.

Kultūros ministerija L. M. Zaikausko buvo pareikalavusi pateikti notaro patvirtintą nedarbingumo pažymėjimo vertimą į lietuvių kalbą.

„Darbdavys negali mokėti viso pasaulio kalbų, todėl paties susirgusiojo pareiga pasirūpinti tinkamu vertimu į valstybinę kalbą“, – teigė V. Bachmetjevas.

Neįrodė sirgęs

L. M. Zaikauskas gruzinų kalba surašytą nedarbingumo pažymėjimą išvertė, tačiau ministerijai pateikto lietuviškojo varianto teisėtumas vis tiek liko abejotinas.

„Situacija komplikavosi ir užsitęsė dėl tarptautinio nedarbingumo pažymėjimo, patvirtinto Gruzijos gydytojo. Ministerija gavo vertimą į valstybinę kalbą, bet nepatvirtintą notaro, todėl dokumentas pagal Lietuvos įstatymus laikomas negaliojančiu“, – teigė V. Bachmetjevas.

L. M. Zaikauskui neįrodžius, kad pastarąsias kelias savaites sirgo, jis laikomas atleistas iš pareigų nuo liepos 17-osios.

Anot V. Bachmetjevo, Kultūros ministerija dar šį mėnesį rengiasi skelbti konkursą J. Miltinio teatro direktoriaus pareigoms eiti.

Be darbo ir žmona

Iš teatro gėdingai pasitraukti turėjęs L. M. Zaikauskas su buvusiais kolegomis išsiskyrė tyliai. Laikinai teatro direktoriaus pareigas einantis Donatas Petrakovas teigia, jog praėjusią savaitę buvęs vadovas grąžino įstaigos raktus ir tarnybinį telefoną.

„Atsisveikinome ramiai ir dalykiškai. Fejerverkų ta proga nebuvo“, – juokavo D. Petrakovas.

Gastrolėmis Palangoje naująjį sezoną jau šią savaitę pradedančiame J. Miltinio dramos teatre nebedirbs ir L. M. Zaikausko žmona scenografė Margarita Misiukova.

Pasak D. Petrakovo, pagal autorinę sutartį kurdavusi scenografiją sutuoktinio režisuojamiems spektakliams M. Misiukova nebeturi jokių darbinių saitų su Panevėžio teatru.

Anot laikinojo vadovo, kolektyvas laukia, kada ministerija skelbs konkursą laisvai direktoriaus vietai užimti.

„Visiems pasakiau, kad tikrai jame nedalyvausiu. Ar kas nors iš kolektyvo bandys, dar nežinau“, – teigė D. Petrakovas.

Apklaustas tyrėjų

Kol J. Miltinio dramos teatras gyvena laukimo nuotaikomis, mažiau nei porą metų jam vadovavęs L. M. Zaikauskas mina teisėsaugos institucijų slenksčius. Į baudžiamąją atsakomybę patrauktas dėl pasikėsinimo priversti lytiškai santykiauti buvęs teatro vadovas prieš porą savaičių apklaustas tyrėjų.

Ikiteisminį tyrimą dėl galimo seksualinio nusikaltimo Panevėžio apygardos prokuratūra pradėjo liepos pradžioje po to, kai viešojoje erdvėje kilo milžiniškas ažiotažas dėl L. M. Zaikausko elgesio su jauna J. Miltinio dramos teatro aktore Erika Račkyte. Kad buvęs teatro vadovas seksualiai priekabiavo prie savo darbuotojos, konstatavo tyrimą atlikusi Lygių galimybių kontrolierė.

 

Komentarai

  • Tikiu, kad Gruzijos medikai nesusidūrė su tiko “LIGA“ todė ir sorendimas toks. Gaila, kad žmogaus, kaip teatralo kadescia baigta. Svarbiusia sveikit morališkai, nes jau liga įsisenėjusiji.

  • Jauna aktorė – šaunuolė.

  • Tai kodėl jis trinasi teatre? Dirba režisierium? Dar pamelš su pavaduotoju pinigų? Žodžiu, neužmušamas.

  • Aukštai šokęs, žemai krito.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų