Dainavos gatvės vieno daugiabučio gyventojai tvirtina jau pavargę jų name įsikūrusios parduotuvės savininką raginti apsitvarkyti aplinką. M. Garucko nuotr.

Susikibo dėl švaros

Susikibo dėl švaros

Viešosios tvarkos prižiūrėtojai pastebi, kad panevėžiečiai tampa vis nepakantesni nesitvarkantiems kaimynams. Savivaldybėje daugėja tokių skundų.

Dainavos gatvės vieno daugiabučio gyventojai tvirtina jau pavargę jų name įsikūrusį verslininką raginti apsitvarkyti aplinką.

Tarybos patvirtintos Panevėžio miesto tvarkymo ir švaros taisyklės daugiabučiuose įsikūrusius verslininkus įpareigoja arba patiems susirinkti šiukšles 5 metrų spinduliu, arba samdyti teritorijos valytojus.

Tačiau Dainavos gatvėje, daugiabutyje veikiančios akvariumo žuvelių parduotuvės kaimynai piktinasi, kad jos savininkas Vaidotas Valentinavičius nesiima nei vieno, nei kito.

„Prie pat laiptų į parduotuvę mėtosi šiukšlės, kaupiasi medžių lapai, auga didžiuliai kiečiai, dabar juos gal kokie vaikai išlaužė – tebeguli nusvirę. Bet vasarą kas darosi, sunku nupasakoti – želiančios piktžolės visą namo aplinką gadina. Kas dar ir į tokią parduotuvę nori atvažiuoti“, – aiškino tame pačiame name jau 35 metus gyvenanti pensininkė Valerija Staniūnienė, prižiūrinti gėlynus prie namo ir tvarkanti aplinką.

Dėl parduotuvės jai pritarė ir dar kelios kaimynės. Jos tikino netgi jaučiančios gėdą prieš atvykstančius svečius.

Kenčia nuo drėgmės

„Sekundei“ apžiūrėjus parduotuvės kiemelį, jame buvo nukritusių lapų, kelios šiukšlės, krūmas piktžolių ir šiek tiek apiręs, aprūdijęs įėjimo į parduotuvę stogelis.

Namo gyventojos nuvedė prie parduotuvės balkono, kurio grotos rūdžių smarkiai apgraužtos, vienas langas išdaužtas, viduje matėsi sukrauta daug daiktų. O po balkonu cementinėje nuogrindoje žiojėjo ištrupėjusi duobė. Iš jos netikėtai iššoko katinas.

„Cementas irsta dėl drėgmės. Nuo akvariumų parduotuvės ji sklinda į visą namą“, – nuogrindą baksnojo ponia Valerija.

Anot jos, prieš mėnesį į namą buvo atvykusi avarinė tarnyba dėl apsemto rūsio. Pasak moters, savo akvariumus valydamas prekybininkas esą vandenį leidžia tiesiai po namu.

„Avarinės tarnybos darbuotojai pabarė kaimyną, kad daugiau taip nedarytų. Akivaizdu, kad iš jo vamzdžiais tekėjo į rūsį vanduo, net duobelė specialiai jam nubėgti išrausta. O mano butas virš to rūsio ir nuolat kenčiu dėl drėgmės, pelija sienos“, – nuogąstavo pašnekovė.

Susikalbėti nepavyksta

Susitarti su verslininku moterys tvirtino nesugebančios. Šis esą tik pasiūlo kaimynėms nupirkti jam naują butą, jei kas netenkina.

„Anksčiau čia veikė maisto parduotuvė, niekas mums nekliuvo. Daug kur daugiabučiuose įsikūrusios įmonės ir nieko tokio. Bet čia jau dešimt metų šitas žmogus nesirūpina savo aplinka. Reikėtų pamatyti, kas parduotuvės viduje“, – viena per kitą piktinosi namo gyventojos.

Jaudinasi jos ir dėl plytelėmis išklotos įvažos į kiemą. Į parduotuvę automobiliais važiuojantys klientai esą šią itin sugadino ir nuvažinėjo aplink esančią veją. Ją gyventojos stengiasi apsaugoti akmenų užkardu.

Daugiabučiame name įregistruota ir bendrija. Tačiau jos pirmininkas, pasak gyventojų, nepuola padėti savo nariams ir dirba tik formaliai.

Neišsiskiria iš kitų

Kaltinimus dėl netvarkos įmonės savininkas V. Valentinavičius vadina senatviniu marazmu. Jo aplinka, pasak verslininko, niekuo neišsiskiria iš kitų miesto vietų.

„Lapų pripūtė vėjas, bet visur dabar jų pilna. Aš irgi galėčiau imti visus iš eilės skųsti. Ir man gal ne viskas patinka“, – piktinosi V. Valentinavičius.

Anot jo, įmonę reguliariai tikrina atsakingos institucijos ir jis savo veiklą vykdo nenusižengdamas teisės aktams ir tvarkai. Kaltinimai pilant vandenį į rūsį verslininkui iš viso nesuvokiami. Anot jo, tokiam reikalui yra kanalizacija.

„Ar jos nori mane išmesti? Aš dabar sugalvosiu, kad stogas kiauras, ir kaltinsiu kitus“, – kalbėjo V. Valentinavičius.

Parduotuvė, pasak savininko, ne prekybos centras. Į ją atvažiuoja vos 3 – 4 pirkėjai per dieną ir tikrai daugiau nei visi kiti vietiniai gyventojai įvažos negadina.

Kaltinimus dėl netvarkos parduotuvės savininkas vadina senatviniu marazmu. Jo aplinka, pasak verslininko, niekuo neišsiskiria iš kitų miesto vietų. M. Garucko nuotr.

Nematė priežasties bausti

Konfliktą tarp daugiabučio gyventojų ir jame veikiančios įmonės ėmėsi tirti Panevėžio savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyrius. Jo darbuotojai patys nuvyko apžiūrėti namo teritorijos.

Inspektorius Kazys Ryliškis nematė būtinybės bausti verslininko. Prie įėjimo į parduotuvę aptiktos kelios šiukšlės esą neatrodo blogiau nei daugelio gyventojų kiemai.

„Paraginome įmonės vadovą susitvarkyti. Jis aiškino, kad prišiukšlino jaunimas. Direktorius paaiškino, jog problema, kad jis nepanoro mokėti namo valytojai už aplinkos tvarkymą. Jis pažadėjo pats prižiūrėti savo teritoriją“, – teigė inspektorius.

Pažeidus Panevėžio miesto tvarkymo ir švaros taisykles, pirmiausia visada įspėjama. Jei fizinis ar juridinis asmuo ir toliau gyvena aplaidžiai, jam surašomas protokolas ir skiriama iki 600 eurų bauda.

„Daugiausia žmonės paklauso mūsų paraginimų ir bausti nebereikia“, – teigė K. Ryliškis.

Skundų daugėja

Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Daiva Svirelienė pastebi, kad panevėžiečiai aktyviau reaguoja į netvarkingus gyventojus.

„Matyti, kad panevėžiečiai nori gyventi gražiau. Nereikia nei siųsti laiškų, nei rašyti raštų – užtenka skambučio ir mes reaguojame“, – kalbėjo skyriaus vedėja.

Daugiabučio gyventojoms galvos skausmą kelianti parduotuvė iki šiol nebuvo apskųsta Savivaldybei.

D. Svirelienė spėja, kad atėjus rudeniui Teisės ir viešosios tvarkos skyriui darbo padaugės. Žmonės tokiu metu itin dažnai piktnaudžiauja sugrėbtus lapus versdami į buitinių atliekų konteinerius ar palikdami šalia jų. Tokius pažeidėjus tramdantiems inspektoriams tenka pasitelkti ir mobiliąsias vaizdo stebėjimo kameras, montuojamas atliekų surinkimo aikštelėse.

Komentarai

  • 4 metus gyvenom, per balkonus meto šiukšliu maišus, senis grižes namo my ,ža prie laiptines duru, žodžiu ten rajonas toks

    • Atsakyti
  • Kas privalo rūpintis švara ir tvarka aplink Stumbro pastatą.??? Pastato tinkas aptrūpėjes,aplink pastato aikštelės nešluojamos,rajono jaunimas vakarais susėda ant turgelio stalų žvengia kaip laukiniai ant viso rajono. Kad taip policija karts nuo karto užsuktų pasižvalgyti.Jie ko gero puola iš žmonių atiminėt rankinių,telefonų.Gal organizuokit draugovininkus,negi tokioj baimėj ir toliau gyvensim?Griežtesnio, reiklesnio požiūrio į blogybes.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų