"Sekundės" archyvo nuotr.

Sumažėjo uždirbančiųjų mažiau nei minimumą

Sumažėjo uždirbančiųjų mažiau nei minimumą

Socialinio draudimo įmokų „grindų“ efektas buvo teigiamas – sumažėjo uždirbančių mažiau negu minimalią algą (MMA – 400 eurų) ir daugiau gyventojų užtikrintos socialinės garantijos, nurodo „Sodra“.

„Skaičiuojame, kad teigiamą socialinio draudimo įmokų „grindų“ poveikį dėl sumokėtų papildomų įmokų arba dėl to, kad buvo padidinta alga, galėjo pajusti apie 80 tūkst. gyventojų. Tiek, kiek gyvena Panevėžio dydžio mieste“, – pranešime cituojamas „Sodros“ direktorius Mindaugas Sinkevičius.

„Sodros“ duomenimis, pernai gruodį buvo apie 150 tūkst. dirbančiųjų, kurių pajamos nesiekė minimalios algos, o šį birželį – 103 tūkst. Pokytį galėjo lemti ir įvestos „grindys“ – dalis darbdavių, užuot primokėję įmokų, tokiems darbuotojams pradėjo mokėti bent minimalų atlyginimą.

Birželį apie 16 tūkst. įmonių „Sodrai“ papildomai primokėjo už 30 tūkst. darbuotojų, gaunančių mažesnę nei minimalią algą. Šis skaičius nuo metų pradžios mažėja, tačiau sumažėjo ir darbuotojų, kuriems ši nuostata gali būti taikoma.

„Sodros“ duomenimis, birželį įmonės už tokius darbuotojus vidutiniškai primokėjo po 46 eurus. Atsiradus prievolei sumokėti ir apdraustojo dalį, priemoka padidės apie 13 eurų.

Išimtys nuo šiol taikomos ne tik jaunesniems nei 24 metų gyventojams, ar gaunantiems senatvės, netekto darbingumo pensiją, bet ir tiems, kam mokama šalpos neįgalumo ar šalpos senatvės pensija, turintiems nustatytą 0–55 procentų darbingumo lygį, gaunantiems motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmoką, draudžiamiems pensijų socialiniu draudimu valstybės lėšomis.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų