M. GARUCKO nuotr.

Sučiupo amūrą už uodegos

Sučiupo amūrą už uodegos

 

Penktadienio pavakare miesto Senvagė tapo tikru traukos centru. Net ir vasariška liūtimi pratrūkę debesys nesustabdė nei jauno, nei seno, norėjusio išbandyti savo jėgas tradicija tapusioje, žvejybos entuziastų pamėgtoje Baltojo amūro šventėje.

Sėkmė nenusisuko

Aštuntus metus šventę, kurios metu žvejai gali tarpusavyje pasivaržyti ir laimėti miesto mero įsteigtą prizą organizuojanti Savivaldybė bei Kūno kultūros ir sporto centras šiais metais subūrė net 97 užkietėjusius profesionalius ar žvejus mėgėjus.

Karts nuo karto prapliupęs lietus neišgasdino Senvagės krantus nusėdusių entuziastų. Išbandyti savo jėgas ir pabandyti sugauti atsargią ir slapstytis itin mėgstančią žuvį – amūrą – galėjo visi: vaikai, moterys, vyrai.

Tris valandas žvejojusius aistruolius neribojo jokios taisyklės. Vienintelė sąlyga – žvejoti tik plūdinėmis meškerėmis, nesinaudoti dugninėmis.

Dalyvių pastangas vertino kompetetinga komisija, sudaryta iš Panevėžio medžiotojų ir žvejų draugijos narių. Vyriausiojo teisėjo pareigas šventės metu vykdė Juozapas Bubinas, jam talkino ir būrys kitų teisėjų: Julius Užusienis, Petras kubilius, Kazimieras Jakšys.

Šventės atidarymo metu Juozapas Bubinas linkėjo žvejams nepasiduoti oro išdaigoms ir pasistengti sugauti pačią didžiausią žuvį, kurią čia pat bus galima pačirškinti ant keptuvės.

Baltojo amūro šventėje susirinkusius sveikino miesto valdžia, žodį tarė aplinkosaugininkai.

Tradicija tapusi šventė sutraukė ne tik gausų būrį žvejų, bet ir smalsuolius,  iš kiek atokesnių pozicijų stebėjusius varžybų eigą. Šalia įsikūrusioje mobilioje virtuvėje buvo verdama žuvienė, kuria organizatoriai vaišino visus išalkusius.

Ne vienerius metus šventę persekiojo nesėkmė – niekaip nepavykdavę sugauti nė vieno Senvagės vandenyse gyvenančio amūro. Vis tik kerai šiais metais pagaliau buvo išsklaidyti, o aršiai kovojusi žuvis sugauta.

Laimė sugauti 752 gramus sveriantį amūrą nusišypsojo Giedriui Šyvokui. Pirmą kartą tokiose varžybose dalyvaujantis vyras sakė nesitikėjęs tokios sėkmės.

,,Atvažiavome su draugu smagiai praleisti laiką ir tiesiog papuolė’’, – šypsojosi nauja meškere savo kolekciją papildęs žvejys.

Apetitas, kaip tvirtino, auga bevalgant, tad ir kitais metais, jeigu sėkmingai susiklostys aplinkybės, G. Šyvokas ir vėl bandys sugauti vikriąją žuvį.

Nors pagrindinis Baltojo amūro šventės akcentas – žuvies kaltininkės gaudymas, neliko nepastebėtos nė vieno žvejo pastangos.

Ešerius, kuojas ir raudes sugavęs Irmantas Pilis laimėjo trečiąją vietą.

,,Nesu praleidęs nė vienų varžybų. Pirmose varžybose buvau užėmęs pirmąją vietą vaikų kategorijoje, antrose – pagavęs didžiausią varžybų amūrą ir laimėjęs mero prizą, taip pat užėmiau pirmąją vietą vyrų kategorijoje pagal sugautų žuvų svorį’’, – pasiekimus vardijo panevėžietis.

Vėliau kelios varžybos buvo ne tokios sėkmingos, o dabar, praėjus keliems metams, jis sakė besidžiaugiantis sugrįžęs į prizininkų gretas.

Per ateinančius metus I. Pilis patikino būtinai pasiruošiantis ir kitų metų varžyboms.

,,Atnaujinęs amuniciją ir pasitreniravęs tikrai bandysiu kitais metais laimėti pirmąją vietą’’, – entuziastingai kalbėjo vaikinas.

Varžybose dalyvavo ir penkios dailiosios lyties atstovės. Dviem iš jų pavyko iš žvejybos grįžti ne tuščiomis.

Antrąją vietą moterų tarpe laimėjo Galina Gluskienė, jos žuvys svėrė 56 gramus.

,,Dvi žuvytės, dvi raudytės, bet svetimšalių nepripažįsta’’, – linksmai atsiimdama apdovanojimą tarstelėjo žvejė.

1130 gramų laimikis pelnė Danguolei Ramoškienei pirmąją vietą moterų tarpe. Kokias žuvis pavyko sugauti, moteris neatskleidė. Trečiąjį kartą varžybose dalyvaujanti moteris sakė, jog šiais metais ypatingai gerai kibo kuojos.

Domantas Petraitis, sugavęs 1640 gramų raudžių, išplėšė pergalę vaikų kategorijoje. 1462 gramus žuvies sugavo dešimties metų Erikas Januškevičius ir pelnė antrąją vietą. 

,,Buvo daug sunkių padėčių, bet žuvys kibo gana lengvai’’, – sakė trečiąjį kartą varžybose dalyvaujantis D. Petraitis.

Jauniausiu žveju berniukų grupėje tapo Domas Kuršinskas. Nors meškerė kelis syk didesnė už patį žveją, atsiimti apdovanojimo šis žengė drąsiai.

Savo sūnų žvejybon pastūmėjęs ir pats aistringu žveju prisistatantis Domo tėtis sakė, jog nori nuo mažų dienų užauginti profesionalų žveją.

Galerija

Komentarai

  • Pirmą per n metų pagavo, o jūs nuotraukos nesugebėjote įdėti…

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų