Studentai pakvietė į Kalėdų kiemelį

Studentai pakvietė į Kalėdų kiemelį

Į šventinį šurmulį įsisuko KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto bendruomenė. Jie antrus metus iš eilės panevėžiečius ir jų atžalas pakvietė į šiaudais kvepiantį Kalėdų Senelio kiemelį.

Po šiaudinio namelio stogu įsitaisęs šeimininkas vos spėjo suktis. Drąsesni vaikai Kalėdų Seneliui dainavo daineles ir deklamavo eilėraščius, kiti, įsikibę į mamyčių rankas, skubėjo su juo įsiamžinti. Tiesa, atsirado ir tokių, kurie kiemelio šeimininko prisibijojo ir jį stebėjo iš tolo.

Kiemelio viduryje, prie žybsinčios eglutės įsitaisiusi Kalėdų Bobutė mažiesiems šventės dalyviams sekė pačias gražiausias lietuviškas pasakas.

Universiteto studentų pastatytuose šiaudiniuose nameliuose veikė dirbtuvėlės. Kol vaikai sukosi šventiniame šurmulyje dainuodami ir šokdami, tėveliai turėjo progą pasigaminti kalėdinius vainikus.

Šventėje veikė ir kalėdinis paštas. Parašiusieji laišką ar linkėjimą Kalėdų Seneliui, dovanų gavo kalėdinį žaisliuką.

Kalėdų Senelio šventės svečiams sušalti neleido karšta arbata, o smaguriai galėjo pasigardžiuodami ragauti Panevėžio rajono bendruomenių savo rankomis paruoštas vaišes. Savo tradiciniais šalies gaminiais vaišino ir iš Turkijos pagal Erasmus programą į universitetą atvykusios studentės.

Kalėdų dvasią perteikė ir kiemelyje skambančios dainos. Susirinkusiuosius džiugino solistė Kotryna Juškaitė, Panevėžio rajono Raguvos gimnazijos mokytoja Ingrida Bučinskienė ir jos vadovaujamas mažųjų dainininkų ansamblis.

Kalėdines dainas taip pat dovanojo solistė Domilė Sauchataitė, Pasvalio rajono Kyburių parapijos ansamblis bei Vytauto Mikalausko menų gimnazijos atlikėjai. Su mažaisiais šokio ratelyje sukosi kalėdiniai personažai.

Kalėdų Senelio kiemelio idėja prieš metus kilo KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto Vadybos magistrantūros pirmo kurso studentams. O šiais metais jie pristatė kiek kitokią Kalėdų Senelio kiemelio idėją. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto dekanė, profesorė dr. Daiva Žostautienė tikisi, kad toks kiemelis panevėžiečiams duris atvers ir kitais metais.

„Šis renginys išsirutuliojo savanorystės pagrindu ir labai norėtume, kad tęstųsi. Patys studentai sako, kad nuotaika, kurią pajunta būdami su šventės dalyviais, viską atperka“, – kalbėjo D. Žostautienė.

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų