STT vykdo kratas Panevėžio savivaldybėje, tiriama mero veikla

STT vykdo kratas Panevėžio savivaldybėje, tiriama mero veikla

Specialiųjų tyrimo tarnybos (STT) pareigūnai antradienį atlieka kratas Panevėžio miesto savivaldybėje, tiriama mero Ryčio Mykolo Račkausko veikla.

„Tyrimas susijęs su mero veikla“, – BNS patvirtino STT atstovė spaudai Renata Endružytė.

STT įtaria, kad Panevėžio miesto savivaldybėje galimai buvo piktnaudžiaujama tarnyba ir duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

Kaip įtariama, už pažadėtą palankių sprendimų priėmimą galimai buvo atsilyginta kyšiais.

Anot STT, atliekamos kratos asmenų darbo vietose bei namuose, iš Panevėžio miesto savivaldybės ir kai kurių uždarųjų akcinių bendrovių paimti tyrimui reikšmingi dokumentai.

STT pareigūnai nurodė darbo vietoje pasilikti administracijos vadovui Rimantui Paužai, BNS sakė vicemeras Petras Luomanas.

Anot vicemero, jie abu turėjo vykti į susitikimą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje.

„Jis liko savivaldybėje, dėl to kad… nieko nesakė, tik pasakiau, kad reikia, jog nevėluotumėme, nes susitikimas 10 valandą, pasakė – ne, važiuokite vieni. Taip, būtent tai ir pasakė pareigūnai“, – BNS sakė P. Luomanas.

Mero R. M. Račkausko telefonas antradienio rytą buvo išjungtas.

Meras buvo išrinktas kaip judėjimo „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ atstovas. Kilus nesutarimams su P. Urbšiu, iš šio judėjimo pasitraukė beveik visa savivaldybės tarybos frakcija, įskaitant patį merą.

Komentarai

 • Reiketu istirti Panevezio m.Teismo kai kuriu teiseju,notaru ir aferistu sajunga ,kuri laisves atgavimo pradzioje masiskai atiminejo butus is vienisu motinu ir negalinciu apsiginti zmoniu,ismesdami i gatve moteris su nepilnameciais vaikais.

  • pritariu..ir antstoliu !

   • 6-as notarų biuras (o gal ir kiti) ima mokestį pinigais, bet ne tiek, kiek būna parašyta teksto gale?kodėl neduodami jokie pinigų paėmimo kvitai?susigaudžiau tik namie, tad dėl 1,5 € buvo nebeverta grįžti ir pasiteirauti(kelionė kainavo daugiau)

 • Sunku net ivertinti tokiu veikeju miestui padaryta zala. Reiktu dar principingai isnarplioti autobusu stoties dovanojimo istorija.

  • Atsakyti
 • pritariu,parasytam komentarui <Ginta, tai turetu but butinai istyrta prokuraturos!

 • neik su velniu riešutauti:)

 • Judėjimas Kartu atėjo į valdžią vogti su šūkiu „Jei savivaldybės darbuotojų neišmokė dirbti, tai išmokys STT““ . Dabar ir moko. Reiktų pakrutinti vicemerą A. Varną, kuris dar ir šios dienos nesupranta, kad savivaldybė ne privatus UAB.

 • Čia Urbšio kerštas.

 • Konservatoriu darbas.

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų