Stiprūs vaistai – ne ligoniui, o vaikų globos namų auklėtiniams svaigintis

Stiprūs vaistai – ne ligoniui, o vaikų globos namų auklėtiniams svaigintis

Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų bei jų platinimo. Manoma, kad į teisiamųjų suolą sėsiančios sutuoktinių poros parduotais raminamaisiais vaistais svaiginosi keli vaikų globos namų auklėtiniai.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Saulius Daunoravičius.

Šiemet sausį Aukštaitijoje veikiančių vaikų globos namų darbuotojai pastebėjo keistai besielgiantį nepilnametį auklėtinį. Įtarimai, kad jis gali būti apsvaigęs nuo kvaišalų, pasitvirtino atlikus specialų testą – globotinio organizme rasta psichotropinių medžiagų pėdsakų. Apie tai buvo pranešta policijai.

Paaiškėjo, kad šiam jaunuoliui išvakarėse kitas nepilnametis tų pačių globos namų gyventojas davė dvi tabletes, kaip vėliau nustatyta – raminamųjų vaistų, kurių sudėtyje yra psichotropinių medžiagų. Apžiūrėdami pastarojo globos namų auklėtinio kambarį, policijos pareigūnai surado dar 13 vienetų tablečių. Buvo nustatyta, kad jų jaunuolis išvakarėse gavo iš aštuoniolikametės merginos, buvusios šios globos įstaigos auklėtinės.

Utenos kriminalistai netrukus išsiaiškino, kad 50 vienetų raminamųjų vaistų tablečių minėta mergina už 12 eurų įsigijo iš Ignalinos rajone gyvenančių sutuoktinių – 46 metų O. M. ir 59 metų V. M. Pastarajam šių vaistų dėl ligos išrašo gydytojai, tačiau įtariama, kad vyras su žmona dalį jų sugalvojo parduoti. Įsigytais vaistais svaiginosi ne tik pirkėja – ji dalį tablečių davė nepilnamečiui draugui, kuris ne tik kelias pats išgėrė, bet ir pavaišino kitą nepilnametį globos namų auklėtinį.

Atlikus ikiteisminį tyrimą, sutuoktiniams O. M. ir V. M. pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų turint tikslą jas platinti. Už tai LR Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę nuo 8 iki 10 metų.

Buvusiai globos namų auklėtinei ir jos tuo metu dar pilnametystės nesulaukusiam draugui pareikšti kaltinimai dėl psichotropinių medžiagų platinimo nepilnamečiams. Už tai jiems gresia laisvės atėmimas nuo 3 iki 12 metų.

Pasak prokuroro S. Daunoravičiaus, labai gaila, kad suaugę žmonės visiškai negalvojo apie pasėkmes, nelegaliai parduodami stiprius vaistus jaunai merginai. „O dabar visiems keturiems kaltinamiesiems gresia teistumai ir realaus laisvės atėmimo bausmės“, – sakė prokuroras.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų