Startavo Panevėžio gimtadienio šventė

Startavo Panevėžio gimtadienio šventė

Iš dangaus oro balionų ankstyvą rytą pasveikintas Panevėžys pradėjo švęsti savo 515-ąjį gimtadienį. Per tris savaitgalio dienas laukia gausybė renginių ir pramogų, skirtų tiek jaunimui, tiek vyresniems miesto gyventojams ir svečiams.

Užsakęs puikų orą, Panevėžys vėl visiems įrodo, kad čia būti verta. Tuo neabejojo jau penktadienio vidurdienį į Laisvės aikštę traukę būriai mokinių, mamytės su vaikais vežimėliuose, studentų poros, geltonomis liemenėmis pasipuošę dviratininkai ir kariai, mažytes trispalves rankose atsinešę senjorai bei šventei pasiruošę prekybininkai.

Šventinis miesto šurmulys prasidėjo nuo iškilmingos ceremonijos Laisvės aikštėje prie Savivaldybės – per patį vidurdienį čia 2017-ųjų Metų panevėžiečiai Sigita Markevičienė, Rimantas Bagdonas, Karolina Masiulytė-Paliulienė, Alvydas Bieliauskas ir Danas Rapšys iškilmingai į aikštę įnešė Panevėžio vėliavą ir kartu su valstybine Trispalve iškėlė skambant Lietuvos himnui. Šią ceremoniją palydėjo trys karių savanorių salvės – už valstybę, kunigaikštį Aleksandrą ir Panevėžį bei jo gyventojus.

Pirmosios atidarymo šventės akimirkos aikštėje pristatė pagrindinę šių metų gimtadienio temą: „Tarp praeities ir ateities“. Tokią idėją paskatino šiemet švenčiamas Lietuvos šimtmetis.

įkvėptas tokių sukakčių laikinasis Panevėžio meras Aleksas Varna į šventę atvyko senoviniu, praeito amžiaus pradžioje gamintu automobiliu. Skambant pučiamųjų orkestro garsams, laikinasis miesto vadovas pasveikino susirinkusius šventės dalyvius.

„Filosofas Blezas Paskalis yra sakęs: „Praeitis ir dabartis – mūsų priemonės, tik ateitis – mūsų tikslas“. Šioje tris dienas truksiančioje šventėje susitiks praeitis ir ateitis, istorija ir inovacijos, senoji turgaus aikštė ir nauja miesto vizija“, – vicemeras.

Po atidarymo starto įspūdingi renginiai ir atrakcijos pasipylė į visus miesto centro kampelius ir toliau. Tradicinėje mugėje laukia tautodailininkų, amatininkų, prekybininkų gausa. Vartus jau atkėlė „Bombikės“ pramogų sala, prie Bendruomenių rūmų veikia pramogų parkas ir atrakcionai, o pačiame miesto centre, prie kunigaikščio Aleksandro paminklo panevėžiečių laukia dviejų Panevėžio laikraščių – dienraščio „Sekundės“ ir savaitraščio „Panevėžio balsas“ komanda.

Rugsėjo 7–9 dienoms Panevėžyje laukia kelios dešimtys koncertų, varžybų, susitikimų, spektaklių, parodų ir kitų pramogų.

Būkime kartu, švęskime, bendraukime – tai mūsų miestas, didžiuokimės juo!

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų