V. Bulaičio nuotr.

Stalo teniso čempionate sėkmingai žaidžia panevėžiečiai

Stalo teniso čempionate sėkmingai žaidžia panevėžiečiai

Artėja prie pabaigos Lietuvos komandinio stalo teniso čempionatas,  paskutiniųjų trejų metų čempionė Panevėžio „Montuotojo“ vyrų komanda jame kovoja sėkmingai.

Pirmajame etape – be nuostolių

„Montuotojo“ komanda šalies aukščiausios lygos čempionato pirmąjį etapą baigė be nuostolių. Panevėžiečiai laimėjo visus vienuolika susitikimų. Dabar, jau prasidėjus antrajam pirmenybių etapui, paaiškėjo, jog panevėžiečiai žemiau negu iki antrosios vietos nebenukris. Vadinasi, „Montuojoto“ vyrų komanda kovos finale dėl čempiono vardo.

Šiame sezone Lietuvos vyrų komandinio čempionato aukščiausioje lygoje varžosi dvylika kolektyvų. Be panevėžiečių Pauliaus Gūros, Klaido Čepaičio ir Renaldo Paškevičiaus, rungtyniauja ir du legionieriai – rusas Aleksandras Kraskovskis ir baltarusis Viktoras Bykovas.

Prieš susitikimą komandos vadovas į rungtynių protokolą įrašo tik trijų žaidėjų pavardes, nes kaip tik tiek sportininkų gali atstovauti komandai viename mače. Antrajame čempionato etape pirmos šešios komandos tęsia kovą dėl medalių ir tarpusavyje žais dar po kartą. Taškai, surinkti pirmajame etape, liks.

Paskui pirmąją ir antrąją vietas užėmusios komandos rungtyniaus finale,  kovos dėl šalies čempionų vardų. Trečioje ir ketvirtoje vietoje likusios ekipos mažajame finale varžysis dėl bronzos medalių. Finalo ketverto vieta paaiškės vėliau.

Antrajame čempionato etape, kur varžosi šeši kolektyvai, panevėžiečiai iškovojo tris pergales ir patyrė vieną pralaimėjimą. Kelmėje vykusiame ture „Montuotojas“ rungtyniavo ne stipriausios sudėties. Panevėžiečiai po atkaklios kovos rezultatu 5:4 įveikė Kelmės „Topsą“ ir 1:5 nusileido Vilkaviškio „Rytui“. Šis pralaimėjimas panevėžiečiams buvo pirmasis Lietuvos pirmenybėse. Kelmėje vykusiame ture po du susitikimus „Montuotojo“ ekipoje laimėjo V. Bykovas ir P. Gūra, o vieną – K. Čepaitis.

Dar du mačus „Montuotojo“ komanda žaidė Mažeikiuose, kur teko išmėginti jėgas su vietos „Vijurko“ bei Kretingos „Salos“ ekipomis. Panevėžiečiai užtikrintai laimėjo abu susitikimus. „Montuotojas“ nugalėjo „Salą“ 5:0, o „Vijurką“ – 5:2.

Mažeikiuose savo 18-ąjį gimtadienį atšventęs A. Kraskovskis laimėjo visus savo žaistus keturis susitikimus. Po tris mačus laimėjo P. Gūra ir V. Bykovas.

Kovos dėl aukso

Apsilankęs „Sekundės“ redakcijoje, „Montuotojo“ komandos vadovas Valerijus Rezanovas pasidalijo mintimis apie Lietuvos stalo teniso  čempionatą:

„Nepaisant to, kad mūsų komanda pati jauniausia šalies čempionate ir dviem sportininkams vos po septyniolika metų,  ji rungtyniavo pagirtinai. Kolektyvas labai draugiškas, vieningas ir padeda pasiekti pergales. Kol kas užsitikrinome tik sidabro medalius, bet norisi aukso. Laukia  čempionato finalas, kuriame lengva tikrai nebus. Stengsimės sėkmingai sužaisti ir apginti praėjusiais metais iškovotą Lietuvos čempionų vardą.“

Paskutinis finalinio šešetuko turas vyks balandžio 8 dieną Panevėžyje. „Montuotojo“ komanda namuose susitiks su Širvintų STK ekipa. Nepriklausomai nuo šio susitikimo baigties, panevėžiečiai jau užsitikrino teisę rungtyniauti didžiajame finale.

KKSC merginos – antrajame etape

Pasibaigė ir Lietuvos stalo teniso moterų komandinio čempionato pirmasis etapas.

Pirmajame varžybų etape trenerio Ryčio Veličkos auklėtinės per dešimt susitikimų pasiekė aštuonias pergale. Panevėžietės kartu su Klaipėdos „Etna-Aibera-Vsta“ bei Vilniaus „Tauru“ dalinosi antra–ketvirta vietomis. Moterų komandiniame čempionate pirmavo Jonavos stalo teniso klubo sportininkės, laimėjusios visus dešimt susitikimų. Šios keturios komandos, taip pat Vilniaus universitetas ir Vilniaus „Tauras-Mažoji raketė“ tęsia kovą antrajame pirmenybių etape.

Sėkmingai šalies čempionate rungtyniaujanti Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro merginų  komanda taip pateko į stipriausiųjų šalies komandų šešetuką. Čia, be panevėžiečių, dar rungtyniauja Vilniaus SM „Tauras-Mažoji raketė“,  Klaipėdos „Etna-Aibera-Vsta“, Vilniaus „Tauras“, Jonavos STK  ir Vilniaus universitetas. Antrajame pirmenybių etape Panevėžio KKSC merginos 5:0 įveikė Vilniaus SM „Tauro-Mažosios raketės“ komandą, bet 2:5 nusileido SM „Taurui“. Antrajame etape panevėžietėms dar liko žaisti trejos rungtynės.

Panevėžio KKSC komandai šiame sezone atstovauja Aistė Dervinytė, Laura Grigorukaitė, Augustė Melaikaitė ir Erika Satkevičiūtė. Praėjusiame sezone Panevėžio kūno kultūros sporto centro stalo tenisininkės iškovojo sidabro medalius. Lietuvos stalo teniso moterų komandinio čempionato aukščiausios lygos pirmenybės, kuriose varžosi vienuolika ekipų, vyksta pagal tokią pačią sistemą kaip ir vyrų.

 

 

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų