Specialiosios tarnybos ant kojų – pranešta apie sprogmenį Velžio gimnazijoje

Specialiosios tarnybos ant kojų – pranešta apie sprogmenį Velžio gimnazijoje

Panevėžio rajono Velžio gimnazijoje ketvirtadienis prasidėjo sumaištimi.

Prieš 8 val. gimnazijos direktorius Rimtas Baltušis sulaukė policijos pranešimo, jog specialiosios tarnybos informuotos apie mokykloje padėtą sprogmenį.

Pasak direktoriaus, visi gimnazijos mokiniai ir darbuotojai evakuoti iš patalpų. Pastatas apsuptas policijos, pareigūnai budi įvykio vietoje, laukiama atvykstančių Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojų.

„Visi vaikai išvežami namo, tie, kuriais nėra kam pasirūpinti, šildosi seniūnijos patalpose, nes kol atvyks „Aras“ praeis bent dvi valandos. Mokyklos pastatas tuščias, visi kabinetai atrakinti, laukiama išminuotojų“, – teigė R. Baltušis.

Apie įvykį mokykloje pranešta rajono vadovams.

„Mums svarbiausia, kad nė vienas vaikas neliktų be priežiūros ir nešildomose patalpose.  Yra mokytojai, aptarnaujantis personalas, visi susirinko kaip į normalią mokslo dieną, tad vaikais tikrai bus pasirūpinta“, – tvirtino rajono meras Povilas Žagunis.

Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai Rasos Meištės teigimu, Bendrajam pagalbos centrui apie užminuotą gimnaziją pranešta 7.34 val. Pirmasis policijos ekipažas įvykio vietoje jau buvo 7.35 val. Vėliau į vietą išsiųsti dar keli policijos ekipažai, taip pat ugniagesiai, greitosios medicinos pagalbos medikai. Apie padėtį informuota „ESO“ avarinė tarnyba.

Tai nebe pirmas atvejis Panevėžio rajone, kai policija sulaukia pranešimo apie užminuotą mokyklą.  Dar 2015 vasario 20-ąją bendruoju pagalbos telefonu paskambinęs jaunuolis pranešė, kad Miežiškių pagrindinėje mokykloje padėtas sprogmuo. Iš karto evakuoti mokiniai ir pedagogai, tačiau pamokos nebuvo nutrauktos. Pradinukai ir penktokai atostogavo, o vyresniesiems mokiniams pamokos buvo perkeltos į šalia mokyklos esantį kultūros centrą.

Iš Vilniaus atvykę  „Aro“ išminuototai sprogmenų nerado. Netrukus policijos pareigūnai sulaikė ir iš pamokos išsivedė du įtariamus nepilnamečius.

Už melagingą pranešimą įstatymų nustatyta tvarka teko atsakyti nepilnamečių  tėvams.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų