Fotografijos galerijos skliautai prisipildė geriausių vienerių metų šalies spaudos fotografų sustabdytų akimirkų. M. Garucko nuotr.

Spaudos fotografai pristato metų darbus

Spaudos fotografai pristato metų darbus

 

Septynioliktą kartą Lietuvoje surengto nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ parodos darbai pasiekė ir Panevėžį.

Fotografijos galerijos skliautai prisipildė geriausių vienerių metų šalies spaudos fotografų sustabdytų akimirkų, kurias vertino kompetentinga tarptautinė komisija. Vertintojai iš viso peržiūrėjo ir išanalizavo 4 tūkst. darbų.

Konkursui fotografijas pristatė 121 autorius. Iš jų – keturi panevėžiečiai: auksinio kadro laureatas Stasys Povilaitis, skirtingose kategorijose nominuoti Andrius Repšys, Valentinas Pečininas ir Kęstutis Čepėnas.

Aukštaitijos sostinės meno gerbėjus pasiekė 29 fotografijos darbai, dar bene dvi dešimtys – reportažinės fotografijos kadrų.

Nacionaliniame konkurse fotografams pateikiama temų rodyklė plati: „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, „Kultūra ir pramogos“, „Diplomatija“, „Kariuomenė“, „Sportas“, „Gamta ir jos apsauga“, „Spindesys“, „Reportažas / Fotopasakojimas“.

Temai „Europos metai“ leista pateikti per pastaruosius penkerius metus sukurtas fotografijas ir tik vienintelėje „Spindesio“ temoje buvo leidžiama fotografijas apdoroti kompiuterinėmis programomis, nesilaikant griežtų fotožurnalistikos taisyklių.

„Visoms kitoms, galima sakyti, korektūros nėra daromos. Nebent vos paverčiamos arba, jeigu reikia dėl tinkamos kompozicijos, šiek tiek nukerpamas kadras. Pačios esmės fotografijoje keisti negalima. Jeigu kas nors eliminuojamas iš kadro, tokios nuotraukos dažniausiai diskvalifikuojamos“, – pabrėžė parodos kuratorius, Panevėžio fotografijos galerijos vedėjas Sigitas Laurinavičius.

Etalonas Lietuvos fotografijoje

Vienas pagrindinių Lietuvos spaudos fotografų klubo tikslų – skatinti šalies fotožurnalistus atsakingai vizualiai informuoti apie reikšmingus įvykius ir gyvenimą valstybėje bei pasaulyje. Bėgant metams ir tobulėjant technologijoms, fotožurnalistika ne tik fiksavo žmonijos vystymąsi, kultūrų kaitą, bet ir padėjo analizuoti, prisiminti mūsų istoriją.

S. Laurinavičius sako, jog šis konkursas pirmiausia žavi aukšto ir profesionalaus lygio atranka, itin profesionaliu paties konkurso organizavimu.

Rengdamas šį konkursą, Lietuvos spaudos fotografų klubas atskleidžia naujus fotografijos talentus, perimančius stiprias humanistinės ir reportažinės dokumentinės Lietuvos fotografijos mokyklos tradicijas.

„Pernai esu sakęs ir šįmet drąsiai pasikartosiu: džiaugiuosi, kad Jono Staselio organizuotas konkursas, vykstantis jau 17 metų, turi tokį pakilimą ir profesionalumą. Man tai tikras pavyzdys, etalonas, kaip reikia dirbti“, – pabrėžė galerijos vedėjas.

Paroda veiks iki kovo 30 dienos.

Komentarai

  • Yra ir dar vienas panevėžietis auksinio kadro laureatas – Paulius Peleckis.Baigęs K. Paltaroko gimnaziją.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų