Jau dešimtį metų, prasidėjus rudeniui, miestiečiams po kojomis nusidriekia stilizuota augalų jūra - margaspalviai kilimai. R. Karvelytės nuotr.

Spalvų pleneras po atviru dangumi

Spalvų pleneras po atviru dangumi

Galerija

Pačioje Panevėžio širdyje, Laisvės aikštėje, devintą kartą savaitei įsikuria spalvinga, rudeniška galerija. Jau tradicija tapusį kūrybinių darbų plenerą „Gamtos spalvos“ po atviru dangumi organizuoja vaikų lopšelio-darželio „Puriena“ bendruomenė.

Aikštę nuklojo kilimais

Ant pievelės priešais miesto Savivaldybę nugula ryškiaspalviai, improvizuoti kilimai iš įvairių gamtos nežalojančių medžiagų. Šįmet jų pristatyta net dvi dešimtys.

Plenere darbus pristato dvylika miesto lopšelių-darželių, Panevėžio regos centras, „Ąžuolo“ ir „Šaltinio“ progimnazijos, Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla, Panevėžio rajono Naujamiesčio lopšelis-darželis „Bitutė“ bei 14-a komandų iš kitų miestų.

Nuo pat antradienio ryto aikštėje imta dėlioti floristinius kilimus. Juose šiais metais dalyviams, pasitelkus fantaziją ir išmonę, teko pavaizduoti gyvūnus. Margaspalviuose ekologiškuose kilimuose galima įžvelgti platų gyvūnijos pasaulio spektrą: zuikį, šimtakojį, linksmuolę beždžionėlę, šunelį, kalakutą, meškiuką, drugelius, sraigę, pelėdą ir kitus.

Visus bendruomenių kurtus kilimus vertino Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos mokytoja Daiva Baubonienė ir Panevėžio „Minties“ gimnazijos mokytojas Kęstutis Paškevičius. Atsižvelgę į menines kompozicijas išrinko aibę nominacijų: turtingiausią, šviesiausią, originaliausią, elegantiškiausią, žaismingiausią, mistiškiausią, švelniausią, kruopščiausiai išaustą, linksmiausią, vaikiškiausią, puriausią, žaviausią, daugiausia simpatijų pelniusį, spalvingiausią, smulkiausių raštų, romantiškiausią, nuostabiausią, paslaptingiausią ir gražiausių raštų kilimą.

Grožio neniokoja

Nors renginys Panevėžiui pristatomas devintą kartą, reikėtų pridėti dar vienerius jo gyvavimo metus – pirmą kartą įvairūs kilimai sukurti darželio „Puriena“ teritorijoje. Idėjos sumanytoja darželio direktorė Zita Kuncienė pasakojo, jog kadaise pasiūliusi kūrybišką mintį pirmiausia buvo sukritikuota.

„Visa komanda sakė man, jog chuliganai viską išspardys, paims, nusiaubs. Nustebau, nes niekas nieko nepajudino per naktį, nors darželio teritorijoje lankydavosi labai daug pašalinių paauglių“, – prisimena įstaigos vadovė.

Praėjus porai metų nuo pirmosios suorganizuotos šventės, darželis pradėtas renovuoti ir Z. Kuncienės renginiui teko ieškotis kitos vietos. Nesinorėjo, jog pasiteisinusi idėja būtų numarinta, tad kreipėsi į miesto valdžią. Leista perkelti improvizuotas kūrybines dirbtuves į patį miesto centrą.

Edukacinė priemonė vaikams

Šiais metais renginys sutraukė itin gausų būrį dalyvių.

„Labai džiaugiuosi, jog dalyviai tobulėja ir kiekvienais metais tampa tikrais floristais. Kilimai purūs, gražūs, nuostabiai padaryti. Kiekvienas jų – savotiškas, kitoks“, – džiaugėsi Z. Kuncienė.

Anot jos, šio plenero nereikėtų lyginti su rudenėlio ar derliaus švente. Tai – tikra gamtos spalvų fiesta ir šventė paukščiams. Sparnuočiai akimirksniu įsisuka į kilimams panaudotas medžiagas: kukurūzus, giles, kaštonus, obuolius, įvairias kritusias uogas, o ypač – grūdus.

„Negali pykti“, – šyptelėjo Z. Kuncienė.

Anot jos, pleneras mažiesiems panevėžiečiams pasitarnauja ir kaip edukacinė priemonė.

„Dėliodami gėlę prie gėlės, vaikai visuomet pasižiūri, kaip tas žiedas sudarytas, kaip atrodo gilė. Šiandien mūsų vaikai net paragavo kviečių ir jiems visai patiko. Kur kitur dar rasti tokią galimybę?“ – svarstė darželio direktorė.

Visos kilimams naudojamos medžiagos – tik ekologiškos ir nedarančios gamtai žalos.

Naudojama technika irgi paprasta. Nuostatuose pažymima tik viena sąlyga: kūrinys negali būti aukščiau dvidešimties centimetrų nuo žemės – tam, kad netaptų instaliacija, kad jos nenuniokotų vėjas.

Panevėžiečiai sukurtas kompozicijas gali apžiūrėti kasdien iki rugsėjo 18 dienos.

Komentarai

  • O daugiau nuotraukų?

  • Labai gražu. Ačiū

    • Atsakyti
  • Labai gražu, ačiū kūrėjams. Man įspūdingiausias vėžlys.

  • Fantastika! Kuo geriausios sėkmės sumanytojams ir kūrėjams! Vis dėl to yra žmonių,kurie ne tik niurzgėti ir stenėti gali,bet yra tokių ,kurie savo gerais sumanymais rodo pavyzdį ir auklėja jaunąją kartą.Ačiū,Jums.

    • Atsakyti
  • Siūlau įstaigoms, įsikūrusioms aplink aikštę pradedant banku , vaistinė,odontologai, parduotuvės ir t.t apdovanoti jų išrinktą kilimo autorių, paskatinti, pasidžiaugti jų sumanymais ir darbeliais.

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų