„SEKUNDĖS“ ARCHYVO nuotr.

Spacialistai įspėja nedeginti žolės

Spacialistai įspėja nedeginti žolės

Vos tik pradėjo šildyti pirmoji pavasarinė saulė, prasidėjo ir kasmetinis žolės deginimas. Šiemet Panevėžio apskrities ugniagesiams teko jau 6 kartus vykti gesinti degančios pernykštės žolės, o didesnė šiluma dar net neatėjo.

Vien saulėtą kovo 14-ąją dieną Panevėžio mieste ir rajone ugniagesiai 3 kartus vyko gesinti degančios žolės, Panevėžio miesto pakraštyje, Savitiškio gatvėje, didžiuliai žolės plotai degė du kartus.
Nuo degančios žolės ugnis, nešama vėjo, dažnai persimeta į miškus, durpynus, sodybas, ūkinius pastatus, todėl tokių gaisrų padariniai būna neprognozuojami ir skaudūs, padaroma didelė žala ne tik gamtai. Deginant žolę žūsta augmenija ir gyvūnija, sudega gyvenamieji bei ūkiniai pastatai, kasmet pasitaiko ir žmonių aukų.

Ugniagesiai gelbėtojai visus žemės savininkus ir jos naudotojus prašo nedeginti žolės, saugiai elgtis su ugnimi atvirose teritorijose, o ypatingai norima atkreipti tėvų ir pedagogų dėmesį į išdykaujančius su ugnimi vaikus – paaiškinkite jiems apie skaudžias tokių žaidimų pasekmes, sudrausminkite, pastebėję juos deginant žolę.

Taip pat prašoma gyventojų, pastebėjusių degančią žolę, nebūti abejingais ir pabandyti užgesinti be ugniagesių gelbėtojų, užplakant liepsną medžių šakomis bei užtrypiant kojomis. Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba smėliu. Ugnies apimtus plotus rekomenduojama apkasti grioveliais, kad liepsna neišplistų ir nepadarytų didesnių nuostolių. O jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, nedelsiant kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.

Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdyba informuoja visus žemės savininkus ir jos naudotojus, kad bus vykdomi operatyviniai reidai, o jų metu nustatytiems gaisrinės saugos ir aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidėjams bus taikomos griežčiausios administracinio poveikio priemonės.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų