Socialinių paslaugų centre – naujovė vaikams

Socialinių paslaugų centre – naujovė vaikams

Panevėžio Socialinių paslaugų centras (SPC), veikiantis A. Mackevičiaus gatvėje, baigia atnaujinti ir plėsti vaikų dienos centro patalpas. Savivaldybė skelbia, jog tai leis pakviesti kone triskart daugiau lankytojų ir jiems pasiūlyti naujų veiklų.

Vaikai galės išbandyti TV, muzikos, piešimo terapiją, sporto, pažintinius užsiėmimus, ugdyti socialines kompetencijas pasitelkdami sensorinę įrangą. Šiam projektui įgyvendinti iš Panevėžio savivaldybės biudžeto skirta 61 tūkst. Eur.

Dabar vaikų dienos centras įsikūręs 60 kv. m patalpose, vienu metu gali priimti 15 vaikų nuo 7 iki 14 metų. Naujosios erdvės užims beveik 400 kv. m, čia galės būti iki 40 vaikų.

„Įvairesnės paslaugos sudarys galimybes pakviesti vyresnių vaikų, paauglių iki 18 metų. Atsižvelgę į jų amžių, poreikius, gebėjimus pasiūlysime skirtingos veiklos. Tai ne tik leis jaunimui prasmingai leisti laisvalaikį, bet ir pagelbės spręsti jiems kylančias problemas. Pavyzdžiui, numatyta TV terapija pagal amžiaus grupes, pasirenkant tikslinę, aktualią temą. Psichologas organizuos filmo peržiūrą, tarkim, apie savižudybių, žalingų įpročių, patyčių rizikas. Vėliau su vaikais jį aptars ir diskutuos“ , – teigia SPC direktorė Lina Kazokienė.

Kadangi SPC lankosi nemažai elgesio ir emocijų sutrikimų turinčių vaikų, darbuotojai jiems galės pasiūlyti tylos kambarį ir relaksaciją, pykčio ištrypimo, piešimo terapiją. Vaikai mokysis valdyti emocijas, susikaupti, geriau pažinti save, lavinti kūrybiškumą, skatinti mokymosi motyvaciją bei norą bendrauti su bendraamžiais.

Viena įdomesnių naujų terapijų – sensorinė. Tai įvairių pojūčių stimuliacija siekiant atsipalaiduoti, nusiraminti, o kartu – atkreipti dėmesį į aplinką.

„Nors vaikų dienos centras orientuotas į mokyklinio amžiaus (6-18 metų) vaikus, tačiau sensomotoriniu kambariu ir kitomis erdvėmis galės naudotis visi SPC paslaugų gavėjai“, – tvirtina L. Kazokienė.

Komentarai

  • Pagaliau kazkas pradejo rupintis, tais kurie iki siol buvo kaip rakstis… kitiems politikams. Aciu, kad rupinates pazeidziamiausiais miesto gyventojais

  • Psichologo paslaugas, prevenciją dėl emocijų sutrikimų, savitarpio ryšių puoselėjimo šeimose, užsiėmimai per įvairias terapijas yra Bendruomeniniuose Šeimos namuose,Marijonų gatvėje, kurio projektą finansavo SADM, už koordinavimą atsakinga savivaldybė. SPC eilinis pinigų panaudojimas iš miesto bendruomenės, įstaigų, pavaldžių savivaldybei surinktų mokesčių :kaip ir su būstų pirkimais iš savivaldybės biudžeto, įkurti vaikų šeimų namus, kuriuose dirba socialinės darbuotojos, keliais etatai. Žodžiu, savi savus pinigais „šelpia“.Už socialinių paslaugų SPC ir ES pinigus jį tik įkūrus, kuravo vicemeras, meras P. Luomanas. Galbūt ir šiuo metu- ypač svarbus tas projektas. Žinoma, pagalvojus, apie darbo kokybę, kai vaikas aprašė, kad “ butų tipuose iš Tauragės atvežtą laiko uždarytą;žinant, kad yra datos klastojamos policijos paaugliui skelbtoje paieškoje,dėl pabėgimo iš šeimyninio tipo buto“, kurį kuruoja ta pati vadovė L. Kazokienė, pažeidžiamiausiai grupei tai paslaugos? Bet ar tikrai jau viskas puiku? Su savo problemomis nesusitvarko, o kūria iš miesto biudžeto patogumus šeimų vaikams, paaugliams? Kai yra investicija Valstybės lėšomis į lygiagriačiai galimas gauti paslaugas? Netikiu skaidrumu, nors ką skaityčiau“rūpinasi pažeidžiamiausiais“, savivalda? Nuo kada

    • Atsakyti
  • tokia vadove reikia atleisti ir kuo skubiau, jai vaikai nerupi tik pinigai

  • Pažinociau ką nors iš kritikuojamu asmenų ,tai ir aš pakritikuociau.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų