Slalomo mėgėjai renkasi Panevėžyje. L. Varanausko nuotr.

Slalomo mėgėjai jėgas išbando Panevėžyje

Slalomo mėgėjai jėgas išbando Panevėžyje

Panevėžį sekmadienį drebina motorų gausmas. Patyrę ir vos pradedantys vairuotojai jėgas išbando trečiajame „Eolto slalomo taurės 2018“ etape.

Renginio kuratoriai pastebi, kad Panevėžyje slalomo varžybos itin populiarios ir startuoti pavyks greičiausiai toli gražu ne visiems. Dalyvauti varžybose užsiregistravo 103 žmonės, o startinių vietų – vos 80. Esant daugiau dalyvių, varžybos truktų per ilgai.

Visus „Eolto slalomo taurės“ kuruojačios viešosios įstaigos „Kauno autoklubas“ vadovas Aleksandras Dainys pastebi, kad Panevėžyje vyksta populiariausias šios taurės etapas – čia susirinko daugiausia dalyvių. Vairuotojai prie starto linijos rikiuojasi prie „Cido“ arenos esančioje aikštelėje. Ji pasižymi geru, lygiu asfaltu, ant kurio mažai dyla padangos, o sukibimas su danga maksimalus. Trasa, kuria reikia pravažiuoti, kaip skelbia organizatoriai, nėra klaidinanti, tačiau savotiška – dalyviai turės būti ir greiti, ir susikoncentravę, pademonstruoti vairavimo įgūdžius. A.Dainio teigimu, pačios slalomo varžybos yra puikus pradžiamokslis – vairavimo mokykla, kur kiekvienas gali pademonstruoti, kaip uždaroje aikštelėje geba valdyti automobilį.

Ir patyrusieji, ir pradedantieji

Dalyviai šiandien ruošiasi startuoti šešiose įskaitose – trijose pagal varančiąją ašį, moterų, jaunimo ir laisvąją, kurioje gali važiuoti automobiliai su sportiniais pasais.

„Jeigu turite standartinį automobilį, bet manote, kad jis gali būti greitesnis už automobilį su sportiniu pasu, galima registruotis ir išbandyti jėgas“, – sako A. Dainys.

Šįmet slalomo varžybose užsiregistravo nemažai moterų ir jaunimo. Preliminariais duomenimis, užsiregistravo dešimt moterų, kurių dvi – rezerve. Panašiai tiek ir jaunimo. Varžybose su tėvų ar globėjų sutikimu gali dalyvauti ir dar nesulaukę 18-os.

Šios serijos varžybas neretai renkasi ir tie, kurie dalyvauja Lietuvos slalomo čempionate, mini ralyje ar kitose panašaus formato lenktynėse. Manoma, kad šįkart tai bus puiki treniruotė beruošiantiems startuoti „Kauno ralyje“, antrajame Lietuvos mini ralio čempionato etape.

Laukia pertrauka

Panevėžyje tai bus jau trečiasis taurės etapas, užbaigiantis pavasario sesiją. Pirmasis vyko Varėnoje, antrasis – Jurbarke. Greičio mėgėjų kurį laiką lauks vasaros pertrauka, nes, pasak A. Dainio, ateina laikas rimtesnėms varžyboms – įsibėgėja Lietuvos ralio čempionatas, Lietuvos žiedinių lenktynių čempionatas, Lietuvos mini ralio čempionatas. „Eolto slalomo taurę“ pratęsti numatoma rudenį: rugsėjo mėnesį – Telšiuose, spalį finalinis etapas vyks Plungėje.

A. Dainio teigimu, mažesni miestai slalomui pasirenkami, kad ir jų gyventojai galėtų pasidžiaugti varžybomis. Be to, didmiesčiai ir taip apstu renginių, tad neretai slalomo organizatoriams tenka derintis prie jų.

Galerija

 

Komentarai

  • Pasirinkta poilsio diena – sekmadienis. Gyvenu prie arenos. Triukšmas , automobilių riaumojimas, vaikų užmigdyti neįmanoma. Ar pagalvojo tie, kas išdavė leidimą tokioms kovoms apie žmonių poilsį? Ar nebėra kitos vietos Panevėžy?

    • Atsakyti
    • Reikejo pirkti buta ramiame rajone,o ne prekybos centro kieme.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų