T. ŠIAUDINIO nuotr.

Škvalas ir išmaudė, ir aplaužė

Škvalas ir išmaudė, ir aplaužė

Meteorologų šeštadienį, antroje dienos pusėje, pranašautas škvalas Panevėžio neaplenkė.

Įžanga stichijos šėlsmui tapusi smagi liūtis su perkūnija pasirodė esanti apgaulinga. Lietus šiek tiek atgaivino karščio nualintą miestą – oro temperatūra nukrito bent 3–4 laipsniais, o po trumpos pauzės smogė škvalas.

Panevėžio apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba pirmųjų pranešimų apie audros padarytus nuostolius sulaukė iškart po 19 val. Pirminiais duomenimis, daugiausia vėtra vertė medžius, laužė šakas. Dėl apsemtų pastatų ir gyvenamųjų teritorijų kol kas niekas nesiskundė – panašu, kad greitai sukilęs lietaus vanduo taip pat greitai ir nuslūgo. Mažiau pasisekė kai kurių Panevėžio gatvių gyventojams: po vietinės reikšmės potvynį tradiciškai išgyveno keli J. Basanavičiaus ir Algirdo, Sirupio gatvių kiemai, upėmis virto dalis Beržų, Nemuno, Kniaudiškių gatvių.

Ugniagesių gelbėtojų šiuo metu turimais duomenimis daugiausia nuo škvalo kentėjo Panevėžio miestas ir rajonas, Pasvalio rajonas – ten plakė net žirnio dydžio ledais. Būta iškvietimo Biržuose, o štai Kupiškis, atrodo, bėdų išvengė.

Taip pat užregistruoti du gaisrai – Daniūnuose, Panevėžio rajone, ir Pasvalio rajone. Tikslios gaisrų priežastys dar nežinomos. Tyrėjai darbą gaisravietėse pradės pirmadienį, tuomet ir paaiškės, ar ugnį įplieskė žaibo iškrovos. Kol kas ugniagesiai gelbėtojai gali tik patvirtinti, kad abi nelaimės įvyko per audrą smarkiai žaibuojant.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų