Už seksualinį priekabiavimą nuteistas L. M. Zaikauskas pateikė apeliacinį skundą. "Sekundės" archyvo nuotr.

Skandalingai išgarsėjusiam režisieriui – dar viena bloga žinia iš teismo

Skandalingai išgarsėjusiam režisieriui – dar viena bloga žinia iš teismo

 

Susikompromitavusį Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro buvusį vadovą Liną Marijų Zaikauską iš teismų viena paskui kitą pasiekia blogos žinios.

Panevėžio apylinkės teismas atmetė jo prašymą pripažinti Kultūros ministeriją neteisėtai jį atleidus iš pareigų.

Išnagrinėjęs L. M. Zaikausko atleidimo aplinkybes, teismas įvertino, jog Kultūros ministerija pagrįstai teatro vadovą pasiuntė į Darbo biržą skyrusi jam griežčiausią drausminę nuobaudą. Solidžių pareigų L. M. Zaikauskas neteko už šiurkščius darbo drausmės pažeidimus, tarp jų už seksualinį priekabiavimą, neatvykimą į darbą ir kitus, nustatytus ministerijai atlikus tyrimą.

“Teismas, įvertinęs ieškovo L. Zaikausko paaiškinimus, atsakovo – Kultūros ministerijos pateiktus duomenis, kitus įrodymus, konstatavo, kad ši nuobauda buvo skirta pagrįstai“, – teigė teisėja Rita Dambrauskaitė.

L. Zaikauskui nepalankus Panevėžio apylinkės teismo sprendimas nėra galutinis. Abi bylos šalys jį dar gali per 30 dienų skųsti aukštesnės instancijos Apygardos teismui.

Reikalavo finansinio atlygio

L. Zaikauskas į teismą kreipėsi siekdamas įrodyti, jog Kultūros ministerija iš pareigų jį atleido neteisėtai, tai yra nedarbingumo metu. Menininkas nereikalavo grąžinti jį į darbą, bet tikėjosi prisiteisti finansinį atlygį – vidutinį darbo užmokestį nuo atleidimo dienos praėjusių metų liepą iki teismo nuosprendžio paskelbimo bei 5000 Eur neturtinės žalos atlyginimą.

Tačiau teismas įvertino, jog nedarbingumo pažymėjimas menininkui buvo išduotas Gruzijoje, o L. Zaikauskas nepateikė, kaip reikalauja teisės aktai, dokumento lietuviškojo varianto.

Kultūros ministerija, prieš skirdama teatro vadovui drausminę nuobaudą, atliko tyrimą dėl galimai padarytų darbo drausmės pažeidimų. Jo metu paaiškėjo režisierių ir direktorių teatre šeimininkavus ne kaip valstybinėje įstaigoje, bet savo namuose. Nustatyta, kad L. Zaikauską seksualiai priekabiavus prie aktorės, taip pat keletą dienų nepasirodė darbe be objektyvios ir pateisinamos priežasties.

Aptikta ir teatro vykdytų viešųjų pirkimų procedūrų, autorinių sutarčių sudarymo pažeidimų.

Neseniai menininkas sulaukė ir kirčio iš Kupiškio apylinkės teismo, pripažinusio jį seksualiai priekabiavus prie aktorės.

Komentarai

  • Nu tikras parazitas

  • dantimis ragais ir nagais?

  • Dvasiskai nuskriaustas ubogas

  • Manau, kad Dievas nubaudė šį poną už šlykščią šmeižto kompaniją prieš tarybos narį Povilą Vadopolą.

    • kas tas vadopolas?

  • Tai politikas ir susidorojimas …. nori pašalinti , sumokama , gali bet kuo apkaltinti … Prieš kitą kaltinant ,pirma reikia pažiūrėti į save , ar tikrai esi be nuodėmių ….

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų