V. Bulaičio nuotr.

Skambutis sukvietė į klases

Skambutis sukvietė į klases

Į Panevėžio mokyklas nešini gėlėmis sugužėjo apie 11 tūkst. mokinių. Iš jų pirmą kartą mokyklos duris pravėrė apie 880 pirmokų, o paskutiniąją rugsėjo 1-ąją sutinka apie 890 miesto abiturientų. Panevėžio rajone į mokyklas atėjo apie 3 291 moksleivį, iš kurių 1 096 – pradinukai.

Visi šalies ir užsienio lietuviškų mokyklų pirmokai gavo ypatingą dovaną – atnaujintą Lietuvos pirmoko pasą, skirtą Lietuvos valstybės šimtmečiui pažymėti.

Visgi šie mokslo metai bus kitokie ne tik dėl to, kad tai Lietuvos valstybės šimtmečio mokslo metai.

Ypatinga diena buvusiai Panevėžio miesto Skaistakalnio pagrindinei mokyklai. Nuo šiol ji – Beržų progimnazija. Pervadintoje mokykloje įsteigta ir 1-oji specialioji klasė įvairių raidos sutrikimų turintiems mokiniams.

Panevėžio rajone rugsėjo 1-ąją durų nebeatvėrė Geležių pagrindinė mokykla.

Pažėrė naujovių

Visos šalies mokiniams šie mokslo metai pailgės 10 dienų. Naujovė laukia abiturientų – jie jau galės rinktis brandos darbą. Jis neprivalomas, prilyginamas mokykliniam brandos egzaminui, tačiau negali būti privalomo lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino atitikmuo.

Nuo rugsėjo 1-osios visos mokyklos turės įgyvendinti patyčių ir smurto ar kitą pasirinktą prevencinę programą – iki šiol tai darė tik kiek daugiau nei pusę šalies švietimo įstaigų. Be to, pradedama įgyvendinti Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendroji programa, parengta šalies gynybai skirta pasirenkamojo nacionalinio saugumo ir krašto gynybos dalyko programa vyresniųjų klasių mokiniams.

Pirmokai jau laukia pamokų

Visgi rugsėjo 1-ąją tiek vaikai, tiek tėvai apie naujoves galvoja mažiausiai. Mantas Krulikauskas, atlydėjęs sūnų Paulių į pirmąją klasę „Saulėtekio“ progimnazijoje, sako, kad palyginus su jo mokslo metais, dabar pasikeitę labai daug kas. Anot jo, sūnus kol kas veržiasi į mokyklą ir dega smalsumu.

„Kaip bus po mėnesio matysim – ar taip pat norės lankyti, nežinia“, – juokauja M. Krulikauskas.

Į tą pačią mokyklą žingsniuos semtis žinių ir pirmokė Urtė. Jos mama Reda sako, kad pirmą kartą abiems truputį baisu, tačiau nuotaika vis tiek linksma.

„Netgi labai primena manąsias rugsėjo 1-ąsias, ypač, kai reikėjo pirkti gėlių. Iš karto akyse vaizdas, kai pačiai reikėjo eiti į mokyklą“, – prisipažįsta ji.

Pati Urtė tvirtina labai norinti į mokyklą ir laukianti pamokų.

Panevėžietis Saulius Zaura, į pirmąją klasę K. Paltaroko gimnazijoje palydėjęs dukrą Viktoriją, šmaikštauja, jog mokykla turi vieną didelį privalumą prieš darželį.

„Buvo laikas, kai labai norėjo į mokyklą, buvo laikas, kada sakė neisiu, paskui vėl norėjo. Didelis pliusas, kad mokykloje nėra pietų miego. Vien dėl to verta lankyti“, – smagiai nusiteikęs kalbėjo pirmokės tėtis.

Naujais mokslo metais šalies mokyklose laukiama daugiau nei 29 tūkst. pirmokų. Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, trečius metus iš eilės pirmokų bus daugiau nei abiturientų, kurių mokysis daugiau nei 26 tūkst.

Iš viso 1 148 šalies bendrojo ugdymo mokyklose rugsėjį naujus mokslo metus pradėjo 326 tūkst. mokinių, tai 4 tūkst. mažiau nei pernai. Universitetuose ir kolegijose bendras studentų skaičius mažėja 8-iais tūkstančiais – iki 116 tūkstančių.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų