Reda Jančauskienė dalyvauja „Skaitymo iššūkyje“ kartu su anūkais Danieliumi, Vėjūne ir Nerile. I. Slonksnytės nuotr.

„Skaitymo iššūkis“ įpusėjo – knygos skaitomos toliau

„Skaitymo iššūkis“ įpusėjo – knygos skaitomos toliau

Birželio 15 dieną apskričių viešųjų bibliotekų iniciatyva Lietuvos gyventojai buvo pakviesti priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį su knyga.

„Skaitymo iššūkis“ – tai nuotaikingas žaidimas, kurio tikslas – per vasarą įveikti dešimt skaitymo užduočių. Žaidime dalyvauti gali ką tik išmokę skaityti ir solidžią skaitymo patirtį turintys skaitytojai, gyvenantys didžiuosiuose miestuose, rajonuose, miesteliuose ir kaimuose.

Įpusėjus „Skaitymo iššūkiui“ skaičiuojame rezultatus: žaidime dalyvauja 485 bibliotekos, iššūkį priėmė daugiau nei 2 500 dalyvių, perskaityta 13 000 knygų. 99 skaitytojai jau įvykdė visas užduotis, iš jų 43 perskaitė ir daugiau nei 10 knygų.

Dalyviai kiekvienai užduočiai atsakingai renkasi knygas, o populiariausios „Skaitymo iššūkio“ knygos šiuo metu yra: Ana Frank, „Dienoraštis“, J. K. Rowling, „Haris Poteris ir Išminties akmuo“ ir Lewis Carroll, „Alisa Stebuklų šalyje“ – pastarąją pasirinko net 120 skaitytojų!

Džiugina, kad lietuvių autorių kūryba taip pat mėgstama – iššūkio užduotis „Perskaityk lietuvių autoriaus knygą“ yra viena populiariausių, ją jau įvykdė 1 484 skaitytojai.

„Man, kaip moksleivei, šis iššūkis pasirodė labai įdomus, – sako viena dalyvių – 14-metė Rosita. – Atlikdama kiekvieną užduotį galiu atrasti naujų, dar neskaitytų knygų, susidomėjau įvairaus žanro kūriniais. Norėčiau, kad ateityje tokių iššūkių vasarai atsirastų vis daugiau.“

Skaitytoja Reda Jančauskienė dalyvauja „Skaitymo iššūkyje“ kartu su anūkais Danieliumi, Vėjūne ir Nerile.

„Norint, kad vaikai skaitytų, reikia pirmiausia pačiam rodyti pavyzdį, motyvuoti ir skatinti juos skaityti savarankiškai, o mažiesiems skaityti balsu“, – sako ji.

Organizatoriai džiaugiasi iniciatyvos populiarumu ir dalyvių noru, kad ši akcija taptų ir kitų vasarų tradicija.

Iššūkiui pasirengę skaitytojai vis dar gali registruotis savo bibliotekoje ir gauti lankstinuką su 10 skaitymo užduočių, kurios pritaikytos įvairaus amžiaus skaitytojams. Pavyzdžiui, reikia perskaityti knygą, pagal kurią sukurtas filmas, kurios pavadinime yra skaičius ir panašiai.

Perskaitę pasirinktą knygą, dalyviai užpildo lankstinuką, bibliotekos darbuotojas patvirtina įrašą lipduku ar antspaudu ir įkelia informaciją į bendrą duomenų bazę.

Burtais išrinkti penki kiekvieno rajono ir miesto bibliotekos skaitytojai bus apdovanoti specialiais prizais. Visoje Lietuvoje bus išrinkta 16 aktyviausių bibliotekų, kurios subūrė daugiausia knygų perskaičiusių dalyvių.

Visi „Skaitymo iššūkio“ nugalėtojai bus paskelbti rugsėjo pradžioje, o bibliotekos apdovanotos baigiamajame renginyje.

„Vasaros su knyga“ uždarymas ir „Skaitymo iššūkio“ apdovanojimai vyks rugsėjo 8 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kiemelyje per Skaitymo festivalį. Susirinkusiųjų lauks susitikimai su rašytojais, paskaitos, koncertai, spektakliai, kūrybinės ir robotikos dirbtuvės, žaidimai, edukaciniai užsiėmimai, parodos ir tiesiog maloni skaitymo bei atsipalaidavimo aplinka.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų