Siūlo išeitį: kaip žiemą per šalčius, taip ir per karščius leisti neiti į mokyklą

Siūlo išeitį: kaip žiemą per šalčius, taip ir per karščius leisti neiti į mokyklą

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, mokyklų vadovai siūlo nustatyti temperatūros ribą, kuomet mokiniams būtų leidžiama neiti į mokyklą – kaip ir žiemą.

„Logiška būtų galvoti, kad kaip žiemą esant labai žemai temperatūrai yra tvarkos, kada vaikai gali neiti į mokyklą, kažkas panašaus galėtų būti ir galvojant apie karštį“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė A. Veryga.

Ministrui pritarė ir Kauno technologijos universiteto Inžinerijos licėjaus direktorius, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentas Dainius Žvirdauskas.

„Reikia koreguoti higienos normas, kaip turime žiemą padėtį, kada labai dideli šalčiai, yra galimybė stabdyti procesą ir neiti į mokyklą. Lietuva susiduria su naujove, tokie karščiai yra ne kasmet, manau, kad reikia koreguoti normas, ir mokyklos vadovai galėtų priimt sprendimą ugdymo procesą stabdyti“, – žurnalistams sakė D. Žvirdauskas.

Anot jo, „valstybės lygiu turėtų būti nustatytai standartai, kaip yra žiemą, kad būtų ir vasarą“.

Žiemą oro temperatūrai nukritus iki 20 laipsnių šalčio į mokyklą gali nevykti pradinukai ir penktokai, o pasiekus 25 laipsnių šalčio ribą į mokyklą gali neiti ir 6–12 klasių mokiniai.

Socialdemokratės Dovilės Šakalienės iniciatyva ketvirtadienį parlamente surengtas pasitarimas dėl ugdymo proceso šalyje tvyrant rekordiniams karščiams. Jame dalyvauja mokyklų atstovai, sveikatos apsaugos bei švietimo, mokslo ir sporto ministrai.

Dėl karščio bangos kai kurios mokyklos Lietuvoje stabdo ugdymo procesą, kitose – pamokos trumpinamos. Pirmadienį pranešta, kad apie pusė iš daugiau nei tūkstančio mokyklų Lietuvoje trumpina pamokas.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų