Bulaičio nuotr.

Šimtmetis Panevėžyje – su gėle

Šimtmetis Panevėžyje – su gėle

Panevėžys, kaip ir visa Lietuva, pradėjo valstybės 100-mečio renginių maratoną.

Valstybės 100-mečio minėjimo temą pasiūlė Dailės galerija, jau pradėjusi projektą „Šimtmetis su gėle“. Prie šios iniciatyvos prisidedanti Savivaldybė kviečia bendruomenes, įmones, įstaigas, nevyriausybines ir kitas organizacijas, pavienius žmones kurti gražią aplinką, puošti gėlėmis ar kitais augalais.

Gėlė – grožio, gyvybės, augimo, žydėjimo simbolis. Turime lietuviškų darželių tradicijas, gėlių motyvus lietuvių kultūroje ir mene, klombas tarpukario Lietuvos miesteliuose, gėlės savo vietą rado ir dvarų kultūroje – jos gali tapti atspirtimi kuriant dabartinės aplinkos estetiką.

„Pradėję nuo artimiausios aplinkos – gėlių languose, gėlyno daugiabučio kieme, pažvelkime ir plačiau: augalų kompozicijomis puoškime darbovietės, mokyklos, vaikų darželio vidines ir išorines erdves, miesto skverus. Mokykimės tai daryti pasitelkę fantaziją, originaliai, šiuolaikiškai“, – kviečia Dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas.

Jau spalio 19 d. 12 val. Laisvės aikštėje Savivaldybės ir Dailės galerijos iniciatyva pavasarinėmis gėlėmis praturtės Laisvės aikštė. Čia bus pasodinta apie 3500 krokų svogūnėlių. Naująją gėlių pievą panevėžiečiai galės įvertinti jau ateinantį pavasarį.

Spalio 23 d. šios gėlytės papuoš ir Muzikos mokyklos teritoriją. Čia įstaigos kolektyvas užsibrėžė pasodinti apie 3000 svogūnėlių.

Dar viena jau suplanuota kompozicija – „LT 100“. Tai Nyderlandų ambasados dovana mūsų miestui. Žydinčių augalų puoselėjimo patirtimi garsėjantys olandai įteiks 640 tulpių svogūnų. Juos pasodinti irgi numatyta rudenį.

Gėlių žiedai, atributai, simbolika įsipins ir į būsimus renginius, projektus, iniciatyvas, šventes.

Tuo metu „Šimtmečio su gėle“ iniciatorė Dailės galerija kviečia į edukacinius kūrybinius užsiėmimus „Originalus šamoto vazonas gėlėms“. Susipažinsite su šamoto glazūravimo galimybėmis, dekoruosite sferinį vazoną. Sudomino? Registruokitės tel. (8~45) 584 803, el. p. diana@arspanevezys.lt.

Dailės galerija numačiusi ir daugiau renginių – paskaitų, edukacijų, floristikos kūrybinių dirbtuvių, istorinės atminties, socialinių meninių akcijų ir kt.

Projekto „Šimtmetis su gėle“ logotipą sukūrė panevėžietis dailininkas Ramūnas Grikevičius.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų