M. GARUCKO nuotr.

Sijonuotos moterys šventė moteriškumą

Sijonuotos moterys šventė moteriškumą

Penktadienio vakarą centrines miesto erdves užplūdo sijonuotos moterys.

Ir nors Panevėžį nuskalbė stipri liūtis su ledais, tai nesutrukdė pasitikti „Sijonuotą vasarą“. Permirkusios iki siūlo galo renginio dalyvės šoko lietuje ir bandė pasiekti neoficialų rekordą – apjuosti Senvagę.

Proga pasipuošti

Viena „Sijonuotos vasaros“ Panevėžyje organizatorių Rūta Vindelskytė džiaugėsi, kad nors penktadienio rytą dalyvauti buvo užsiregistravusios apie 280 moterų, iš tikrųjų susirinko gerokai daugiau – suskaičiuota apie tris šimtus.

„Sijonuotos vasaros“ idėja prieš bene trejetą metų gimė sostinėje. Vėliau išplito į Kauną, o šiemet ją įgyvendinti įsitraukė gerokai daugiau miestų ir miestelių.

Šventės tikslas – pabrėžti moteriškumą, priminti sijono sakralinę reikšmę. Nuo seno tikėta, kad šis gražus drabužis suteikia iš Žemės moteriškos energijos. Tad į renginį būtinai reikėjo ateiti pasidabinus kuo ilgesniu sijonu ar suknele.

Panevėžietė Justina, pasitikti „Sijonuotos vasaros“ atvykusi su mažuoju sūneliu, prisipažino pirmenybę teikianti trumpesnėms suknelėms – ilgą, kone žemę siekiančią iš spintos išsitraukianti gana retai. „Gal ir dabar labiau rinkčiausi šortus, o ne sijoną“, – svarstė karščio nualinto miesto centre sutikta moteris, kita vertus neslėpusi džiugesio tokia šaunia iniciatyva ir nekantravusi joje sudalyvauti.

„Energija buvo fantastiška. Tikrai labai džiaugiamės visomis moterimis, labai joms dėkingos.“

R. Vindelskytė

„Renginys patraukė tuo, kad Panevėžyje tokio dar nebuvo. Jis išskirtinis, skirtas daugiau moterims, tačiau galima ateiti visa šeima – galima išeiti pasipuošusiai“, – šypsojosi Justina.

Kita dalyvė – Dalia – irgi neslėpė susiviliojusi naujove: juk toks renginys Panevėžyje organizuotas pirmą kartą.

„Ilgą sijoną segiu retai, – atviravo. – Kažkiek keista, bet įdomu!“

Kartu atėjusi Dalios draugė Jurgita manė, kad moteriškumo šiais laikais trūksta, tad proga išvysti moteris, pasipuošusias ilgais įvairiaspalviais sijonais, ir pačiai dalyvauti šiame įvykyje nepasinaudoti negalėjo.

„Mąsčiau, ar moterys tik susirinks, ar kažkiek ir pamąstys apie tai“, – kalbėjo Jurgita, pati irgi nedažnai pasipuošianti ilgu sijonu. Galbūt dėl to, kad su kelnėmis patogiau, sako, bet segėdama sijoną jaučiasi puikiai.

Tikisi tradicijos

Kiekvienas į šventę įsitraukęs miestas ir miestelis „Sijonuotos vasaros“ pradžią pažymėjo savaip. Panevėžiečių sumanymas buvo iškart sukurti smagią nuotaiką pasiūlius renginio dalyvėms kartu sušokti pagal garsiąją grupės ABBA dainą „Dancing Queen“ – „Šokanti karalienė“.

Žaibiškame šokio sambūryje dalyvavusias moteris ir išprausė staigi liūtis. Tačiau drąsiausios šokių karalienės neišsigando atsivėrusio dangaus – užuot puolusios slėptis, baigė šokį. Ir nors dalį Laisvės aikštėje susirinkusios minios liūtis išblaškė, dalyvauti tolimesniuose renginiuose buvo kam.

Galiausiai gausus sijonuotų damų būrys patraukė į Senvagę – apjuosti vieną gražiausių miesto vietų rekordine gyva grandine.

„Sugalvojome truputį įprasminti renginį, kad nebūtų taip, jog tik atėjome pasipuošusios sijonais, – sakė R. Vindelskytė. – Moterų ratas –tai vienybė, stiprybė, sakralumas, nes moterų rate įvyksta įvairūs stebuklai.“

Moterims pavyko apjuosti apie pusę Senvagės, tad tam, kad susidarytų ratas, galiausiai apjuosta salelė. Kadangi oficialaus rekordo nesiekta – jį, organizatorių prisipažinimu, registruoti būtų buvę per brangu, – šį pasiekimą dalyvės fiksavo pačios – fotografijose ir vaizdo įrašuose, atminčiai.

Vėliau prie Bendruomenių rūmų surengtas moterų piknikas, kur ne tik bendrauta, bet ir laukė įvairios staigmenos, žaidimai, veiklos.

R. Vindelskytė džiaugiasi, kad pirmasis renginys puikiai pavyko. Tikimasi į panašų moteris sukviesti ir kitais metais.

„Energija buvo fantastiška. Tikrai labai džiaugiamės visomis moterimis, labai joms dėkingos“, – kalbėjo viena „Sijonuotos vasaros“ iniciatorių Panevėžyje.

Galerija

Komentarai

  • Labai smagi šventė. Smagu buvo matyti tiek žemiškų moterų, pasisemti geros energijos bei pasidalyti tą energija tarpusavyje.

  • Ačiū liūčiai, kuri parodė, kas yra kas… Viskas pagal Dievo planą. <3

  • Gražu žiūrėti, kad taip kasdien!

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų