„Siauruko“ vadovas teisme įveikė dalininkus

„Siauruko“ vadovas teisme įveikė dalininkus

Su darbdaviu – Anykščių rajono savivaldybe ir Susisiekimo ministerija metus bylinėjęsis įstaigos „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ laikinasis vadovas Vismantas Užalinskas gali triumfuoti. Panevėžio apylinkės teismas panaikino visas jam įstaigos dalininkų skirtąsias nuobaudas. V. Užalinsko ieškinį teismas visiškai tenkino.

Bylos duomenimis, 2016 metų spalio mėn. VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ visuotinis dalininkų susirinkimas V. Užalinskui skyrė nuobaudą – pastabą, o lapkričio mėn. – papeikimą ir įpareigojimą atlyginti 1451,90 Eur žalą.

Teismas, išnagrinėjęs bylą, visas nuobaudas panaikino ir priteisė iš atsakovų – „siauruko“ dalininkų –Anykščių rajono savivaldybės, Susisiekimo ministerijos, VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ po 500 Eur išlaidų advokato padėjėjo pagalbai apmokėti ir po 21,50 Eur valstybės bylinėjimo išlaidoms padengti.

Teismas išaiškino, kad drausminė nuobauda – pastaba skirta praleidus nustatytą vieno mėnesio terminą yra esminis pažeidimas ir pagrindas nuobaudai naikinti. Neįrodyti įstaigos vadovo neteisėti veiksmai ir kaltė, kaip darbo drausmės pažeidimas, todėl teismas pripažino, kad pastaba skirta nepagrįstai.

Vis dėlto teismas konstatavo, kad buvo pagrindas skirti drausminę nuobaudą – papeikimą, nes ieškovas padarė darbo drausmės pažeidimą – neteisėtai perkėlė darbuotoją į neįsteigtas pareigas. Tačiau buvo praleistas įstatyme nustatytas terminas drausminei nuobaudai už padarytą pažeidimą skirti, todėl paskirta drausminė nuobauda – papeikimas ir įpareigojimas atlyginti žalą – panaikintas.

Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui

Komentarai

  • Samdomas įmonės vadovas pažeidė įstatymus, padarė žalą įmonei, savininkai jį nubaudė, teismas išteisino. Va ką gali brangiai apmokami advokatai. Ko ne aferistų rojus?

  • nu koks skirtumas?-susimokes mokesciu moketojai,teismam,padejejam

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų