Sergamumas gripu sparčiai auga

Sergamumas gripu sparčiai auga

Gripas ir ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos guldo į lovą vis daugiau panevėžiečių.

Panevėžio apskrityje sergamumo šiomis ligomis rodiklis praėjusią savaitę (sausio 7 d.–sausio 13 d.) gerokai šoktelėjo ir jau siekė 94,16 atvejų 10 tūkst. gyventojų. Prieš savaitę (2018 m. gruodžio 31 d. – 2019 m. sausio 6 d.) jis buvo tik 50,95 atv. 10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu Panevėžio apskrityje sirgusiųjų gripu ir viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis būta kur kas mažiau nei dabar – 74,49 atv. 10 tūkst. gyventojų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamentas informuoja, kad praėjusią savaitę sergamumas išaugo visose regiono savivaldybėse, o Panevėžio mieste sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis pasiekė net 155,53 atvejų 10 tūkst. gyventojų. Gripo susirgimai Panevėžyje nuo visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų sudarė apie 14 proc.

Rokiškio rajone sergamumas pakilo iki 69,41 atv. 10 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumas registruotas Pasvalio ir Kupiškio savivaldybėse.

Praėjusią savaitę dėl gripo į ligoninę paguldyta 18 Panevėžio regiono gyventojų, iš jų 9 vaikai. Hospitalizuotos ir dvi besilaukiančios moterys.

Gripu galima užsikrėsti nuo sergančio žmogaus. Gripo virusas plinta kartu su seilių dalelėmis čiaudint, kosint, kalbant. Seilių dalelės pasklinda ore, nusėda ant paviršių. Į kito žmogaus organizmą jos patenka įkvėpus arba užterštomis rankomis palietus akių, nosies, burnos gleivinę. Žmogus, užsikrėtęs gripo virusu, suserga per 24-72 val. (vidutiniškai 48 val.).

Susirgus gripu rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją ir griežtai laikytis paskirto gydymo. Geriausia, jeigu namuose ligonį slaugytų vienas asmuo.

Nosį ir burną rekomenduojama dengti vienkartine kauke ir ligoniui, ir slaugančiam sveikajam. Kosint ir čiaudint, patariama užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine arba rankove (geriausiai alkūnės linkyje). Jei prisidengėte burną ir nosį delnu, tuojau pat nusiplaukite rankas.

Rekomenduojama kuo dažniau plauti rankas, ypač po kontakto su ligoniu ir prieš valgį.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų