M. Garucko nuotr.

Serbo debiutas pažymėtas įtikinama „Lietkabelio“ pergale

Panevėžio „Lietkabeliui“ (5/3) namuose teko įrodinėti savo vertę tris kėlinius, tačiau galiausiai šeimininkai užtikrintai įveikė Kėdainių „Nevėžio“ (2/7) ekipą – 87:66 (17:21, 27:10, 20:28, 23:7).

Panevėžio ekipa pasiekė pergalę po dviejų paeiliui pralaimėjimų Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“-LKL) čempionate.

Šiose rungtynėse vyr. trenerio poste debiutavo Gintarą Kadžiulį pakeitęs specialistas iš Serbijos Nenadas Čanakas. Tuo tarpu Marius Prekevičius rungtynių išvakarėse informavo klubą, jog palieka trenerio asistento postą.

Rungtynės sėkmingai pradėję panevėžiečiai stengėsi diktuoti savo sąlygas nuo pat pirmų minučių – aikštelės šeimininkai greitai susikrovė 5 taškų pranašumą. Tačiau „Lietkabeliui“ nutolti neleido „Nevėžio“ gynėjas Chauncey Collinsas, pelnęs 4 taškus paeiliui. Svečiai „Cido“ arenoje pradėjo jaustis vis užtikrinčiau –  C. Collinsas pridėjo dar du tritaškius, ir Kėdanių ekipa išsiveržė į priekį (14:16). Gynyboje nesusitvarkę panevėžiečiai po pirmojo ketvirčio turėjo 4 taškų deficitą – 17:21.

„Lietkabeliui“ koją kišo klaidos – per 12 žaidimo minučių Panevėžio ekipa suklydo net 6 kartus.

C. Collinsas po dar vieno sudėtingo tritaškio rezultatą išlygino (24:24), tačiau po F. Pilepičiaus ir V. Lipkevičiaus taiklių metimų „Lietkabelis“ atstatė turėtą 5 taškų pranašumą – 29:24. „Nevėžio“ puolimas sustojo, o tuo pasinaudoję panevėžiečiai prieš pat didžiąją pertrauką inicijavo spurtą 15:5.

Po dviejų kėlinių Panevėžio ekipa pirmavo 13 taškų – 44:31.

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Lietkabelis“ ir toliau išlaikė stabilią dviženklę persvarą, tačiau tai truko neilgai. „Nevėžis“, spurtavęs 21:8, perėmė rungtynių iniciatyvą ir pasinaudodamas panevėžiečių klaidomis sugebėjo išlyginti rezultatą – 52:52.

Per paskutines 10 minučių rungtynių eigą kontroliavo „Lietkabelis“ – prie to ypač prisidėjo Paulius Valinskas. Gynėjas išprovokavo varžovo nesportinę pražangą, realizavo du baudų metimus, o kitoje atakoje perėmė kamuolį ir pasižymėjo galingu dėjimu. Po šio spurto panevėžiečių pranašumas išaugo iki 9 – 68:59. Svečių žaidimas paskutinėmis minutėmis atrodė padrikas, o „Lietkabelis“ tai puikiai išnaudojo. Panevėžio ekipa, užtikrintai sužaidusi rungtynių pabaigą, iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 87:66.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 17, Jamaras Wilsonas (4 rez. perd.) 16, Franas Pilepičius 13, Mindaugas Kupšas ir Simas Jasaitis po 9.

„Nevėžis“: Chauncey Collinsas 26, Martynas Varnas 10.