M. Garucko nuotr.

Septyniese rungtyniavę „Lietkabelio“ žaidėjai įveikė „Rytą“

Įspūdingą pergalę Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL) rungtynėse iškovojo Panevėžio „Lietkabelis“ (21/12). Sekmadienį panevėžiečiai namuose užtikrintai įveikė blankiai rungtyniavusį Vilniaus „Rytą“ (24/9) – 83:74 (28:20, 15:15, 22:10, 18:29).

Sostinės krepšininkams tai buvo jau trečioji nesėkmė per penkerias rungtynes.

Dėl traumų Panevėžio ekipoje rungtyniauti negalėjo net trys žaidėjai – Jamaras Wilsonas, Simas Jasaitis ir Stefanas Sinovecas, tad rotacijoje vyr. treneris Nenadas Čanakas rėmėsi vos septyniais žaidėjais.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai – po Arno Butkevičiaus dvitaškio „Rytas“ pirmavo 3:7. Tačiau netrukus „Lietkabelis“ išlygino rezultatą (9:9), kai tolimą metimą pataikė Saulius Kulvietis. Panevėžio ekipa, taikliau atakavusi krepšį, po I. Iroegbu dvitaškio jau buvo priekyje – 16:12. Sėkmingą aikštelės šeimininkų atkarpą pratęsė Paulius Valinskas, pataikęs įspūdingą tritaškį per varžovų rankas. Netrukus galingu dėjimu pasižymėjo Donatas Tarolis ir vilniečiai buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės (23:16). Po dešimties žaidimo minučių gerokai užtikrinčiau atrodė „Lietkabelis“ – 28:20.

Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie po kelių minučių priartėjo iki 4 taškų – 32:28. Vis dėlto, panevėžiečiai neleido varžovams priartėti – I. Iroegbu tritaškis padidino „Lietkabelio“ persvarą iki 8 taškų (39:31). Prieš pat didžiąją pertrauką Donatas Tarolis smeigė metimą su sirena, po kurio šeimininkai turėjo 8 taškų pranašumą – 43:35.

Po didžiosios pertraukos „Lietkabelis“ ir toliau dominavo aikštelėje. Marko Čakarevičius tritaškiu sugrąžino šeimininkams dviženklę persvarą – 50:38. „Ryto“ žaidimas atrodė ypač blankus, o panevėžiečiai tuo puikiai naudojosi. P. Valinskas pataikė trečiąjį savo tritaškį, o rezultatas tapo beveik triuškinamas – 58:41. Mindaugas Kupšas pratęsė sėkmingą „Lietkabelio“ atkarpą – aukštaūgis realizavo du baudų metimus, ir pirmą kartą šeimininkų pranašumas pasiekė 20 taškų ribą (65:45).

Ketvirtajame kėlinyje vilniečiai bandė gelbėtis tolimais metimais. Po Arno Butkevičiaus ir D. Needhamo tritaškių „Ryto“ komandos deficitas sumažėjo iki 11 taškų – 71:60. Panevėžio ekipos puolimas sustojo, o sostinės krepšininkai priartėjo iki 7 taškų, kai dvitaškį su pražanga realizavo Artiomas Parachovskis (75:68). Vis dėlto, svečių viltis užgesino taiklus Sauliaus Kulviečiu tritaškis likus žaisti mažiau nei dvi minutes – 80:68. Per likusį laiką vilniečiai stebuklo nesukūrė ir „Lietkabelis“ švenčia pelnytą pergalę.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 20, Saulius Kulvietis 15, Ikenna Iroegbu 13, Mindaugas Kupšas 11 Donatas Tarolis 10.

„Rytas“: Arnas Butkevičius 17, Mindaugas Girdžiūnas 12, Rokas Stipčevičius, Eimantas Bendžius ir Derekas Needhamas po 10.