Senoms padangoms – pamiškėse ne vieta

Senoms padangoms – pamiškėse ne vieta

Šylantys orai primena, kad laikas keisti padangas. Kelių eismo taisyklėse numatyta, kad nuo balandžio 1 dienos jau galima važinėti vasarinėmis padangomis.

Nuo balandžio 1 d. iki balandžio 10 d. transporto priemonių dygliuotas padangas privaloma pakeisti į padangas be dyglių.
Kasmet masinio padangų keitimo laikotarpiu rudenį ir pavasarį padaugėja ne vietoje išmetamų ar netinkamai sutvarkytų padangų. Dažnai net nežinoma, kaip teisingai tai padaryti.

Tai reglamentuoja Atliekų tvarkymo įstatymas.

Primenama, kad naudotas padangas nemokamai ir neteršiant aplinkos galima atiduoti keliais būdais:
1.Nemokamai priimti naudotas padangas privalo visi padangų platintojai, tarp jų ir prekybos centrai. Atiduodamos padangos turi būti skirtos tam pačiam transporto priemonės tipui, o atiduodamų padangų vienetų skaičius – atitikti perkamų padangų skaičių.

2. Nemokamai naudotos padangos priimamos jas keičiant autoservisuose. Juose nemokamai priimamos visos transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veiklos metu susidariusios atliekos.
3.Taip pat fiziniai asmenys gali naudotis savo savivaldybėje esančiomis didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėmis . Panevėžio mieste tokios yra adresu: Savitiškio g. 8 bei Senamiesčio g. 114 B. Aikštelės nemokamai priima iki penkių padangų. Atliekos sekmadieniais ir pirmadieniais nepriimamos.
4. Juridiniams asmenims perduoti padangas padangų atliekas naudojančioms ir (ar) šalinančioms įmonėms pagal sutartį.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų