Sėkmingai darbuojasi „Monaco“ klube

Sėkmingai darbuojasi „Monaco“ klube

Buvęs „Lietkabelio“ krepšinio klubo sporto direktorius Rokas Mickevičius jau antrą mėnesį darbuojasi „Monaco“ krepšinio klube.

R. Mickevičius vasario mėnesio pradžioje papildė „Monaco‘ krepšinio klubo vadybos dalinį, kuriam šiuo metu priklauso šeši žmonės.

Vis dar tebesantis VŠĮ krepšinio klubo „Lietkabelis“ smulkiuoju dalininku (R. Mickevičiui priklauso 10 procentų VŠĮ KK „Lietkabelis“ akcijų) jaunas vyras jau spėjo apsiprasti naujoje aplinkoje ir sėkmingai įsijungti į aukštus tikslus keliančio klubo darbuotojų gretas.

Ilgą istoriją turintis „Monaco“ krepšinio klubas naujai atgimė 2013-aisias metais, kai klubo savininku tapo ukrainietis Sergejus Dedečka. Po metų, 2014-aisias metais, komanda tapo Prancūzijos antros lygos nugalėjota, o 2015-aisiais jau triumfavo šios šalies pirmosios lygos pirmenybėse. Po to trejus metus paeiliui (2016, 2017, 2018) „Monaco“ tapo Prancūzijos stipriausios krepšinio lygos reguliaraus sezono nugalėtojus, bet pirmuosius dvejus metus atkrintamoios varžybos ekipai susiklostė ne itin sėkmingai. Pernai komanda nužingsniavo iki finalo, bet net apmaudžiai seriją iki trijų pergalių rezultatu 2:3 pralaimėjo „Le Mans“ klubui.

Šiame sezone „Monaco“ debiutavo Eurocup varžybose, pateko tarp 16-os stipriausių komandų, bet prasibrauti į pajėgiausių komandų aštuntuką nepavyko. Lemiamame susitikime „Monaco“ Vilniuje pralaimėjo vietos „Ryto“ komandai.

Būtent po šių rungtynių R. Mickevičiui buvo pasiūlyta prisijungti prie „Monaco“ klubo.

Šiuo metu Monake gyvenantis ir dirbantis savo mėgstamą darbą R. Mickevičius atsakė į „Sekundės“ klausimus.

Kaip Jums pavyko gauti pasiūlymą dirbti „Monaco“ krepšinio klube?

Labiausiai dėl to esu dėkingas buvusiam Panevėžio „Lietkabelio“ klubo direktoriui Mantui Ignatavičiui, pasiūlysiam man kanditatūrą „Monaco“ krepšinio klubui. Tuo metu, jiems buvo reikalinga pagalba įgyvendinant keletą projektų, tiek Eurocup, tiek vietinėse Prancūzijos pirmenybėse. Mano patirtis ir žinios buvo būtent tai ko jie ieškojo.

Kokius darbus tenka dirbti naujajame klube?

Vystau keletą įdomių projektų. Tai ne tik krepšinio reikalai aikštelėje. Darbas dėl žiūrovų pritraukimo į areną, dėl reklamos, dėl televizijos transliacijų ir panašiai.

Kiek laiko dirbsite „Monaco“ klube?

Konkretus terminas nėra apibrėžtas. Reikia pilnai atlikti tą darbą, kurį darau dabar. Pasibaigus krepšinio sezonui su klubo vadovais kalbėsimės tolimesnį bendradarbiavimą.

Kokia Jūsų dienotvarkė klube?

Turbūt nieko naujo nepasakysiu – darbas ofise, susitikimai su klubo rėmėjais ir partneriais, jeigu vyksta namų rungtynės, pasiruošimas joms.

Kaip galite palyginti darbą „Lietkabelio“ ir „Monaco“ klubuose?

Reiktų lyginti ne organizacijas, bet pačias kultūras. Lietuviai krepšinio tauta, kurie myli šią sporto šaką ir joje dirbantys žmonės dažnai aukoja savaitgalius ar dirba viršvalandžius vardan rezultatų, o ne papildomų pajamų. Monakas – pietų kraštas, čia žmonės labiau atsipalaidavę, todėl darbų tempas šiek tiek lėtesnis.

Kaip galėtumėte apibūdinti „Monaco“ klubo struktūrą?

Prieš keletą metų pasikeitus klubo savininkams, į gerąją pusę kito komandos rezultatai. Nors „Monaco“ krepšinio klubas neturi didžiausio biudžeto vietinėje lygoje, bet tai gerai valdoma organizacija, kas leidžia pasiekti puikių rezultatų. Galėčiau išvesti paralėlę su „Lietkabeliu“, kai panevėžiečiai prieš porą metų tapo Lietuvos vicečempionais, nors pagal biudžetą visa eilė klubų buvo turtingesni.

Ar jau pilnai apsipratote naujoje darbo vietoje?

Tam nereikėjo ilgo laiko. Juk turiu sukaupęs patirtį dirbdamas „Lietkabelio“ klube. Monakas labai kompaktiškas, jame gyvena kiek mažiau nei 40 tūkstančių gyventojų, todėl labai greitai galima atsidurti reikiamoje vietoje.

Koks vietinių žmonių požiūris į lietuvius?

Jeigu kalbėtume apie krepšininkus, tai jie be galo gerbiami. Vietiniai labai pagarbiai kalba apie Lietuvos krepšinio rinktinę. Šiuo metu sėkmingai Prancūzijos stipriausioje lygoje rungtyniauja Mantas Kalnietis ir Adas Juškevičius.

Kokios „Monaco“ krepšinio klubo ambicijos?

Jos pačios aukščiausios. Komanda siekia tapti Prancūzijos čempione, taip pat nori dalyvauti Eurolygos turnyre. Tiesa, norint žaisti Eurolygoje, arena turi būti didesnė. Šiuo metu čia telpa tik 3700 žiūrovų. Klausimas dėl arenos yra pagrindinė kliutis, kurios neišsprendus, stipriausiame turnyre startuoti nepavyks.

Kokie krepšinio komandos ir „Monaco“ futbolo klubo santykiai?

Santykiai puikūs, nes tai yra ta pati struktūra, tik skirtingi žmonės dirba krepšinio ir futbolo klubuose. Per paskutinius penkis sezonus futbolininkai šalies pirmenybėse po du kartus laimėjo sidarbro ir bronzos medalius, o sykį tapo Prancūzijos čempionais. Komanda nuolat dalyvauja UEFA Čempionų lygos turnyre. Krepšininkai dažnai apsilanko futbolininkų rungtynėse, o šie – krepšininkų.

Ką veikiate laisvalaikiu?

Dažnai pasivaikštau Viduržemio jūros pakrante. Kadangi esu automobilių sporto gerbėjas, laukiu gegužės mėnesio kada įvyks Formulės 1 Monte Carlo Grand Prix. Čia puiki gamta ir labai gražus kraštovaizdis, todėl eidamas Monako gatvėmis gali viskuo grožėtis.

Kaip žmonės gyvena Monake?

Tai labai prabangi vieta, o čia įsikūrę itin turtingi žmonės. Nereikia net važiuoti į automobilių parodas. Eini gatve ir matai naujausių modelių automobilius, kurių kainos viršija šimtus tūkstančių eurų. Čia labai išnaudojamas kiekvienas žemės metras, nes Monako teritorija nėra didelė.

O kokios kainos lyginant su Lietuva?

Viskas gerokai brangiau. Parduotuvėse maistas kainuoja maždaug tris kartus brangiau. Pietums žmonės vidutiniškai išleidžia apie 30-40 eurų. Labai brangi butų nuoma. Tarkim 80 kvadratų buto nuoma mėnesiui gali kainuoti nuo 6 iki 15 tūkstančių eurų.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų