K. Kavolėlio nuotr.

Savo žiūrovų akivaizdoje „Lietkabelis“ finišavo ketvirtas

Panevėžio „Lietkabeliui“ kovoje dėl LKL bronzos nepavyko išlyginti serijos rezultato – sekmadienį panevėžiečiai namuose 78:89 (16:12, 22:29, 18:23, 22:25) pralaimėjo Klaipėdos „Neptūno“ ekipai, kuri mažojo finalo serijoje iki 3 pergalių triumfavo 3:1.

Kovingai nusiteikusių panevėžiečių gynyba sukaustė „Neptūną“ nuo pirmų minučių – klaipėdiečiai pataikė tik vieną metimą iš pirmųjų 10 bandymų. Tragiškai rungtynes pradėję uostamiesčio krepšininkai per daugiau nei 6 minutes tepelnė 2 taškus. Tačiau tuo pasinaudoti „Lietkabelis“ nesugebėjo – daug netaiklių aikštelės šeimininkų metimų neleido atitrūkti nuo varžovų. Paskutinę kėlinio sekundę ypač apmaudžią pražangą užsidirbo klaipėdiečių gynėjas T. Delininkaitis, savo aikštelės pusėje pažeidęs taisykles prieš Ž. Peinerį. Latvis realizavo 2 baudų metimus iš 3 ir po pirmojo ketvirčio komandas skyrė 4 taškai – 16:12.

Antrajame kėlinyje vaizdas kardinaliai pasikeitė – kelis tritaškius paeiliui pataikęs „Neptūnas“ išsiveržė į priekį 7 taškų persvara (23:30). Nors „Lietkabelis“ vėliau beveik prisivijo varžovus, po dviejų :ketvirčių pirmavo svečiai – 38:41.

Po didžiosios pertraukos vyko atkakli kova taškas į tašką. Lorenzo Williamsas smeigė du tritaškius paeiliui, po kurių panevėžiečiai pirmavo 4 taškais – 53:49. „Neptūnas“ į tai atsakė spurtu 15:3 ir prieš lemiamą ketvirtį Panevėžio ekipa turėjo 8 taškų deficitą (56:64).

Paskutinio kėlinio pradžia priminė tikrą trilerį – Žanis Peineris pataikė sudėtingą dvitaškį su pražanga, tačiau jau kitoje atakoje V. Šulskis smeigė pirmąjį savo tritaškį ir komandas skyrė 9 taškai (63:72). Tačiau pasiduoti be kovos panevėžiečiai neketino – Simas Jasaitis išnaudojo savo progas ir pataikė du tolimus metimus iš eilės. Vis dėlto, uostamiesčio krepšininkai žaidė užtikrinčiau, puikiai realizavo savo progas ir pelnytai iškovojo LKL bronzos medalius – 78:89.

„Lietkabelis“: Lorenzo Williamsas 17, Darjušas Lavrinovičius 13, Kšištofas Lavrinovičius 11, Žanis Peineris 8.

„Neptūnas“: Edgaras Želionis 27, Tomas Delininkaitis 17.