Į Savivaldybės įmonių valdybas priims nepriklausomus narius

Į Savivaldybės įmonių valdybas priims nepriklausomus narius

Panevėžio miesto savivaldybė siekia efektyvesnio ir skaidresnio kontroliuojamų bendrovių valdymo – stebėtojų tarybose ir valdybose atsiras nepriklausomų narių.

„Dabartinė praktika egzistuoja daugybę metų – ir ne tik mūsų mieste. Savivaldybės įmonių valdybas sudaro savivaldybių atstovai, pačių įmonių vadovai ir atstovai. Stebėtojų tarybas – dažniausiai savivaldybių tarybų nariai. Ši situacija keisis – į bendrovių valdymą įnešime naują požiūrį, įliesime „šviežio kraujo“. Atveriame galimybes dalyvauti nepriklausomiems specialistams, turintiems reikalingų kompetencijų ir patirties. Būtent jie turėtų sudaryti stebėtojų tarybų ir valdybų daugumą. Tikimės, kad tai paskatins mūsų įmones dirbti efektyviau, inovatyviau ir skaidriau, ieškoti naujų veiklos būdų ar krypčių, siekti naujų tikslų“, – sako meras Rytis Račkauskas.

Nepriklausomi nariai bus renkami viešose atrankose. Jie privalės turėti aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą, 3 metų patirtį finansų, strateginio planavimo ir valdymo srityse, išmanyti ūkio šaką, kurioje veikia bendrovė, turėti kitų kompetencijų (teisės, vadybos, žmogiškųjų išteklių valdymo srityse).

Pretendentai negalės būti bendrovės ar su ja susijusios įmonės darbuotojai (ar pastaruosius 3 metus ėję šias pareigas, gavę atlygį), auditoriai, partneriai, valdybos nariai, stebėtojai ir pan. Negalės turėti Savivaldybės kontroliuojamos ar su ja susijusios bendrovės akcijų, būti akcininko atstovai, per pastaruosius 5 metus būti atleisti iš pareigų dėl netinkamo jų atlikimo.

Pirmosios viešos atrankos į nepriklausomas valdybas planuojamos jau pavasarį.

Komentarai

  • Kas trukdė nešti nauja požiūrį pradėjus dirbti ?

  • O kur Panevėžy rasti nepriklausomą?

  • Paskutinis anekdotas: judėjimas „Kartu“ išrinks nepriklausomus valdybų narius…griūk negyvas…

    • Negriūk! Tuoj Karbas išspirs Poviliuką, o tas parvažiavęs, padarys ,,tvarką“. O jei rimtai – bardakas ,,Kartu“ runkelyne.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų