Ugnies ir stiklo žaismo akimirkos

Ugnies ir stiklo žaismo akimirkos

Panevėžio miesto savivaldybėje atidaryta dailės galerijos ir meninio stiklo studijos „Glasremis“ paroda „GLASSJAZZ meniniame stikle ir fotografijoje“. Tai pirmoji paroda, kurią rengia kartu dvi įstaigos, prieš du mėnesius pasirašiusios partnerystės sutartį.

„Džiaugiuosi galėdamas pasveikinti jus atvykusius pasisvečiuoti pas mus. Dėkoju, kad sudarėte galimybę miesto žmonėms susipažinti su mistišku stiklo pasauliu. Ačiū už darbus ir už tai, kad garsinate Panevėžį Lietuvoje ir Lietuvą pasaulyje“, – parodos atidaryme sakė meras Rytis Račkauskas.

Parodoje eksponuojama dalis Panevėžio tarptautinių meninio stiklo simpoziumų „GlassJazz“ kūrinių ir fotografijos, kurias miesto fotografai sukūrė simpoziumo metu.

2016 m. „GlassJazz“ projekte dalyvavo ir 18 fotografų. Jie organiškai įsiliejo į kūrybinį procesą, fiksuodami ugnies ir stiklo žaismą, patys tapdami džiazuojančio meninio vyksmo dalimi.

„Galiu pasidžiaugti, kad mūsų renginys išsiplėtė iki tarpdisciplininio meno sąvokos, kviečiu kūrėjus prisidėti prie jo ir garsinti Panevėžį, kuriame yra daug kūrybingų žmonių. Dėkoju miesto vadovams, kad pastebi ir gražiai bendradarbiauja“, – sakė „GlassJazz“ organizatorė, stiklo menininkė Indrė Stulgaitė-Kriukienė.

„GlassJazz“ paroda Panevėžio savivaldybėje – pirmoji mūsų kartu į kultūrinę erdvę paleista kregždė. Jų bus ir daugiau, juk partnerystė inicijuoja naujas idėjas ir sumanymus“ , – sakė Dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas.

Projektas „GlassJazz“ išsiskiria Lietuvos ir Europos meno lauke tuo, kad kūrybiniame vyksme susilieja stiklas ir džiazas. Tarptautiniai simpoziumai „GlassJazz” meninio stiklo studijoje „Glasremis” buvo organizuoti du kartus – 2014 ir 2016 metais. Juose jau dalyvavo 58 stiklo menininkai iš Baltarusijos, Belgijos, Čekijos, Estijos, Islandijos, Izraelio, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Prancūzijos, Rusijos, Slovakijos, Suomijos, Ukrainos ir Vokietijos.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų