G. Lukoševičiaus nuotr.

A. Savickas: „Panevėžio rajono sportininkams metai buvo sėkmingi.“

A. Savickas: „Panevėžio rajono sportininkams metai buvo sėkmingi.“

Metams artėjant į pabaigą, įprasta apžvelgti nuveiktus darbus. Kokie buvo 2017-ieji metai Panevėžio rajono sportininkams?

Apie tai „Sekundė“ kalbėjosi su Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiuoju specialistu Alvidu Savicku.

Kurie rajono sportininkai pasiekė geriausių rezultatų?

Pasaulio svarsčių kilnojimo čempionate trečiąją vietą iškovojo Mantas Rudys, o Europos čempionate tokią pačią vietą užėmė Vilius Glušokas. Europos dziudo taurės varžybose trečiąją vietąlaimėjo Panevėžio rajono dziudo klubo narys Deividas Tarulis. Lietuvos čempionais tapo boksininkas Marius Vyšniauskas, dziudistas Rokas Šimonis, vicečempionu – sambo atstovas Žilvinas Zabarskas. Šalies čempione tapo virvės traukimo sporto klubo komanda „Ąžuolas“.

Kurie metai – 2016-ieji ar 2017-ieji – buvo turtingesni laimėjimų?

Mes jau įpratome matyti Panevėžio rajono atstovus tarp pasaulio, Europos ir Lietuvos čempionato prizininkų. Tiek praėjusiais, tiek šiais metais galime pasidžiaugti panašiu laimikiu.

Kokios paramos sulaukia geriausi sportininkai?

Panevėžio rajono sportininkai ir jų treneriai, pasiekiantys aukštų rezultatų, Savivaldybės lėšomis remiami finansiškai. Praėjusią savaitę vyko geriausių rajono sportininkų ir jų trenerių pagerbimo šventė. Joje sportininkai ir treneriai buvo apdovanoti specialiomis atminimo dovanomis, o sportininkai, iškovoję prizines vietas užsienio šalyse, bei treneriai – piniginiais prizais.Mes džiaugiamės, kad turime sportininkų, kurie garsina Panevėžio rajono vardą visame pasaulyje.

O kaip sekėsi rajono mokiniams?

Puikius rezultatus mokiniai parodė turizmo, orientavimosi sporto varžybose. Raguvos gimnazijosmokiniai Jurgita Šeštokaitė ir Modestas Petrauskas Europos turizmo čempionate iškovojo trečiąsiasvietas. Džiugina jaunieji dziudo meistrai ir boksininkai.

Ką galite pasakyti apie komandinių sporto šakų pasiekimus?

Mes daugiausia dėmesio skiriame individualioms sporto šakoms. Rajone nėra sporto mokyklų, nėra didelių sporto bazių. Kai kuriose mokyklose veikia aukštesnio lygio sportininkų grupės, kuriose savo meistriškumą kelia visi norintieji. Kai kurie mokiniai, gyvenantys ir besimokantys rajone, važinėja treniruotis į Panevėžį.

Ar daug tokių, kurie sportuoja, bet nesiekia itin aukštų rezultatų?

Galiu pasidžiaugti, kad kasmet tokių žmonių daugėja. Visi seniūnijų gyventojai turi galimybę nemokamai naudotis Panevėžio rajono bendrojo ugdymo mokyklų salėmis ir sporto aikštynais. Ne visi gali pasiekti sportinių aukštumų, tačiau aktyvus gyvenimo būdas, laisvalaikio leidimas, teigiamos emocijos – naudinga bet kuriam žmogui.

Ko galima tikėtis ateinančiais metais?

2018-ieji – ypatingi visai mūsų šaliai metai. Lietuva švęs atkurtos Nepriklausomybės šimtmetį. Ta proga organizuosime ikimokyklinių įstaigų ugdytiniams estafečių varžybas, bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams kroso varžybas bei ta pačia proga planuojame į mūsų rajoną pakviesti šimtąšalies jaunųjų virvės traukikų komandų. Kitais metais Panevėžio rajono sportininkai sieks dar aukštesnių rezultatų. Naudodamasis proga noriu visus sportuojančiuosius ar prijaučiančiuosius sportui pasveikinti su artėjančiomis šventėmis. Kadangi 2018-ieji – Šuns metai, linkiu šuniškos ištvermės ir energijos siekiant užsibrėžtų sportinių tikslų.

 

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų